среда, июля 06, 2016

«Зелені» книги

   З яким кольором у вас асоціюється літо? Для більшості людей - з зеленим. Зелена трава, зелене листя на деревах, зелені кущі, зелені стебла квітів ... Тому не дивно, що ми вирішили згадати «зелені» книги. Хоча вони і не мають прямого відношення до літа, зате з ними так приємно поніжитися в гамаку під тінню гіллястого зеленого дерева або просто на зеленій галявині серед квіткових клумб. Приємного вам літньо-зеленого читання!


  С.Б. Хайес «Дівчина з зеленими очима». 16-річна Кеті Ріверз живе в маленькому американському містечку, вчиться у місцевому коледжі на відділенні мистецтв і дизайну і збирається стати художником по тканинах. Вона талановита, сповнена планів, вперше закохана і щаслива. Але одного разу в їхньому місті з'являється загадкова дівчина на ім'я Женев'єва, минуле якої покрите завісою таємниці. А сама Женев'єва з перших же днів дає зрозуміти Кеті, що їм не ужитися і хтось повинен піти ...

  С. Кінг «Зелена миля». Для тих, хто засуджений до смертної кари, існує особлива процедура тримання під вартою. Деякі з них живуть в очікуванні смерті протягом декількох років, і саме очікування неминучої смерті стає для них жахливою мукою. Автор запрошує читачів до моторошного світу тюремного блоку смертників, звідки йдуть, щоб не повернутися, відкриває двері останнього пристановища тих, хто переступив не тільки людський, але і Божий закон.
  Кожен раз начальнику блоку смертників в'язниці «Холодна гора» доводиться проводжати засуджену до смерті людину по «зеленій милі» - так назвали свої останні кроки до місця страти самі смертники за зелений колір лінолеуму. Одного разу в блоці з'явився засуджений  Джон Коффі, зустріч з яким назавжди змінює життя головного героя.

  Л. Улицька «Зелений намет». Це роман про любов,  долі,  характери. Це справжня психологічна проза. Але разом з тим, цей твір ширше цих визначень. Це книга-попередження для тих, хто ностальгує за радянським минулим. Це роман про дисидентів, про покоління тих, кому випало дорослішати за часів відлиги, вибирати долю у шістдесяті, платити за рахунками у сімдесяті ... Це калейдоскоп доль людей різного покоління, переплетення історичних реалій і художнього вимислу.

  Р. Бредбері «Зелені тіні, Білий Кіт». Цієї, багато в чому автобіографічної, книги могло б не бути, якби відомий голлівудський режисер Джон Х'юстон не запропонував її автору  приїхати до Ірландії і написати сценарій до екранізації «Мобі Діка». З тих пір «Смарагдовий острів» став однією з улюблених  тем письменника. Цей роман - запізнене визнання в любові людям, країні і народу, з якими його звела доля багато років назад.


   Ф. Флегг «Смажені зелені помідори в кафе «Полустанок». Знаменитий роман відомої американської письменниці розповідає про дружбу жінок. Тонко проникаючи у психологію героїв, автор несподіваним чином переплітає їхні долі, повні драматичних подій і життєвих турбот, любові і ненависті, перемог і поразок.

  Г. Рід «Зелене дитя». Герой роману, чиї життєві принципи розсипаються під напором дійсності, вирішує шукати щастя у чужих краях. На нього чекає безліч випробувань: бідність, боротьба за існування, арешт, втеча, поневіряння по морях на піратському судні, поки він не потрапить до краю своєї мрії - Південну Америку. Однак його поневіряння на цьому не закінчуються, і доля зводить його з незвичайним створінням - дівчиною з підземного світу, яка випадково опинилася серед людей.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий