вторник, октября 25, 2016

Українська книжка року-2016

   Нещодавно Президент України підписав указ про присудження щорічної премії «Українська книжка року», яким відзначив авторів, видавництва та видавничі організації за значний внесок у популяризацію української книжки та розвиток вітчизняної видавничої справи.   У 2016 р. звання лауреата премії  у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» присуджено одному з  найпопулярніших українських письменників Сергію Жадану за книгу «Месопотамія», а також видавництву «Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», що її надрукувало.   Цей роман вийшов у 2014 р. За даними автора,  тираж книги  у 20 тис. прим. розійшовся до січня 2016 р. Крім того,  твір став лауреатом польської премії Angelus у минулому році. Книга складається з дев'яти історій про реалії Харкова 90-х рр. з 30 віршами-уточненнями.                                                                       

   За вагомий внесок у розвиток українознавства нагороджено автора видання «Українські народні головні убори» Галину Стельмащук та видавництво «Апріорі», що видало книгу. У цій  монографії автор розглядає процес розвитку головних уборів та зачісок, що побутували на території України з найдавніших часів до початку XX ст. Висвітлює всі види і форми головних уборів різних соціальних груп населення, загальні риси та регіональні відмінності. Показує роль атрибутів, символів, знаків у головних уборах, особливо обрядових.

  У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» звання лауреата премії  отримали  Віталій Рогожа та видавничо-книготорговельна компанія «Самміт-книга» за видання першого роману із трилогії «Запороги» – «Петро Сагайдачний». Можна з упевненістю стверджувати, що нині в українців формується новий погляд на події минулого: відкрито доступ до багатьох раніше секретних архівів, віднайдено низку невідомих фактів, що докорінно впливають як на офіційне, так і на альтернативне трактування нашої історії. Цей роман  відкриває трилогію, куди  ще увійдуть романи «Богдан Хмельницький» та «Іван Мазепа». Письменник, відомий як автор філософських та історіософських праць,   описує життя запорізьких козаків, події на теренах України з моменту обрання царем Московії Михайла Романова, походи на Османську імперію та Хотинську битву.

   Нагадаємо, що премія Президента України  «Українська книжка року» була започаткована у 2009 р. На її здобуття  висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їхнього висунення на здобуття премії. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тис. грн. При цьому 50 відсотків  виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачене в угоді між ними), 50 відсотків - видавництву або видавничій організації.
   Цьогоріч за звання лауреата боролися 109 видань.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий