вторник, октября 04, 2016

«Вчительські» книги

   «Учитель! Перед именем твоим
   Позволь смиренно преклонить колени!»
 Ці слова відомого російського класика М.О. Некрасова можна присвятити вчителям – людям найпочеснішої професії. Не випадково 5 жовтня відзначають Всесвітній день вчителя, що був заснований ЮНЕСКО у 1994 р. Цього дня існує традиція вітати своїх вчителів, навіть, якщо ви закінчили школу вже давно. Адже саме вони допомогли кожному з нас сформуватися як особистості.
 Пропонуємо книги, де головними героями є люди цієї найскладнішої, найгуманнішої  і  найпотрібнішої професії.


  Ч. Айтматов «Перший вчитель». Відома повість народного письменника Киргизії розповідає про комсомольця 20-х років минулого століття, який організував першу школу у глухому киргизькому селі.

  Г. Полонський «Доживемо до понеділка». Це повість про творчу кризу, пережиту учителем історії, про його пізню любов, про його заступництво за дев'ятикласника, чия зухвалість загрожувала вигнанням зі школи.
  Книга стала відомою завдяки блискучій екранізації  (реж. С. Ростоцький, 1968).

  Б. Кауфман «Вгору по сходах, що ведуть вниз». Всесвітньо відомий роман американської письменниці про молоду вчительку, яка намагається зацікавити дітей своїм предметом - англійською літературою. Книга створена в оригінальній формі і складається з нотаток, документів, шкільних творів та листів.

  Дж. Харріс «Джентльмени і гравці». Привілейована школа Сент-Освальд завжди славилася бездоганним порядком і винятковою доброзвичайністю. Важко навіть уявити, що тут може статися щось зухвале, обурливе, кричуще. Однак це відбувається. Починається з якихось дрібних непорозумінь, але поступово події наростають, як снігова куля. Проти школи ведеться таємна війна, що веде до її повного руйнування. І ніхто не знає, що коріння того, що відбувається, йдуть у минуле, коли  дитина твердо вирішила помститися школі за своє приниження.

  К. Хайтані «Погляд кролика». Молода вчителька Фумі Котана приходить працювати у початкову школу, розташовану в промисловому районі міста. У неї в класі вчиться сирота Тецудзо - мовчазний і недружній хлопчик, якого, здається, цікавлять тільки мухи. Терпіння Котани, її готовність зрозуміти і почути дитину допомагають їй знайти з хлопчиком спільну мову.

  О. Іванов «Географ глобус пропив». Повість про вчителя географії Віктора Служкіна  і його відносини зі школярами, які спочатку роблять все, щоб насолити новому викладачеві, а потім непомітно для себе вчаться життю завдяки його «антипедагогічному» методу.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий