вторник, октября 18, 2016

Книга ціною життя

   Що ви знаєте про французького письменника Жана-Домініка Бобі? Будучи паралізованим, він розробив метод спілкування, заснований на морганні єдиною повікою, якою він міг управляти. За допомогою цього способу він «наморгав» цілу книгу у 140 сторінок. Книга вийшла під назвою «Скафандр і метелик» і стала бестселером.

   Два місяці, по три години на день  асистентка Бобі промовляла алфавіт, а він їй підморгував на потрібній літері. Знадобилося 200 тис. моргань, щоб народилася ця книга. Так, не сказавши ні слова, Жан-Домінік Бобі розповів світові про те, як всередині скафандра  паралізованого тіла, що занурюється на дно океану смерті, намагається жити непокірний метелик - душа.
   «Скафандр і метелик» - це книга про те, як це бути замкненим у власному тілі. Опублікована у 30 країнах світу, вона розійшлася величезними тиражами і надовго влаштувалася у верхніх рядках світових бестселерів, отримала схвальні відгуки критиків і зворушила серця мільйонів читачів.
Бобі помер від пневмонії  через 10 днів після видання книги.
   У 2007 р.  режисер Джуліан Шнабель зняв фільм «Скафандр і метелик», що мав великий успіх і був удостоєний багатьох престижних нагород.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий