суббота, октября 08, 2016

Гідне сховище для цінних експонатів


   Незважаючи на сучасну тотальну комп'ютеризацію та засилля різноманітних гаджетів, що найчастіше стають головними носіями інформації, традиційні паперові книги не втрачають свого важливого значення. Тим більше це відноситься до рідкісних примірників старовинних книг і манускриптів, що, крім художньої або наукової, мають також й історичну цінність. Такі книги вимагають дбайливого ставлення і спеціальних умов зберігання, а іноді спеціально для них будують величезні сховища, як, наприклад, це зробили у США ще у 1963 р. Саме там знаходиться Бейнеке - бібліотека рідкісних книг і рукописів Єльського університету.


   Вражаюча бібліотека побудована у вигляді куба,  у футуристичному стилі.  На даний час бібліотека Бейнеке вміщує одну з найбільших у світі колекцій рідкісних книг близько 500 тис. книг і декілька мільйонів рукописів, але на цьому її можливості не закінчуються: за задумом архітекторів, тут може зберігатися до 780 тис. прим.

   Крім наявності рідкісних примірників книг і манускриптів, будівля бібліотеки вражає своїм розкішним інтер'єром: всередині  знаходиться величезний скляний стелаж для книг на шість рівнів, а стіни оздоблені мармуром, гранітом і бронзою. Найрідкісніші книги зберігаються в скляній вежі, і переглядати їх мають право виключно бібліотекарі. Відвідувачі ж, піднявшись по мармурових сходах до рівня бельетажу, мають можливість лише милуватися колекцією здалеку.
   Незвичайні вікна з мармурового скла встановлені неспроста - їхня головна функція полягає в тому, щоб затримувати яскраве сонячне світло, що може пошкодити старі документи, але, в той же час, забезпечувати достатнє освітлення для читання. Бібліотека оснащена також спеціальною вогнегасною системою, що замість води використовує комбінацію газів, що не шкодить книгам.

   Бібліотека Бейнеке завжди відкрита для студентів університету, а також для численних дослідників, які прагнуть за її допомогою розгадати таємниці минулого.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий