воскресенье, октября 23, 2016

Інноваційні шкільні бібліотеки світу

   Шкільна бібліотека. У нашої пам’яті  вона залишила тисячі цікавих думок і неосяжну кількість інформації. У світі електронних гаджетів, де можуть зберігатися мільярди сторінок, цінність книг, на щастя, не загублена - школярі й сьогодні із задоволенням поглинають цікаву інформацію  з шорстких сторінок підручників і творів художньої літератури.
   Не всі знають, що у 1999 р. за ініціативою ЮНЕСКО з'явилося особливе свято - Міжнародний день шкільних бібліотек, що щорічно відзначають у четвертий понеділок жовтня (у цьому році припадає на 24 число). Із задоволенням вітаємо наших колег зі святом і бажаємо їм творчої наснаги, більше читачів і величезного щастя, про яке пишуть  в найкращих книгах!
   Пропонуємо вам познайомитися з найдивовижними шкільними бібліотеками світу, що перейшли на новий рівень існування і де нетрадиційно використовують бібліотечний простір.


   Шкільна бібліотека у Кембриджі (Англія). Бібліотека для учнів початкової школи складається із закритого простору з купою затишних куточків для читання наодинці та відкритого простору зі спеціальним місцем для читання вголос. У коридорі, що веде до бібліотеки, стоїть книга, що символізує присутність історії у шкільних коридорах. Звичайних поличок та парт у новій бібліотеці немає: меблі — це велетенські літери, на стінах, замість портретів письменників – цитати з повісти «Томів сад опівночі» англійської письменниці Філіппи Пірс, а посеред однієї з кімнат стоїть ліхтар, точно такий, як у книзі Клайва Стейплза Льюїса «Лев, Біла Відьма і шафа».
   Одним з цікавих нововведень у  бібліотеці є відсутність звичайних підручників. Усі науково-популярні книги знаходяться у класах, а на поличках бібліотеки — тільки пізнавальна та розважальна література у вільному доступі.
   Шкільна бібліотека у Фредериксхавні (Данія). «Усі шляхи ведуть до бібілотеки!» — саме таким мав би бути девіз цієї школи. Бібліотека у вигляді червоної піраміди майя знаходиться у  центрі приміщення школи, на перетині всіх основних шляхів, що посилює її роль у шкільному житті дітей.   Бібліотека підготовчої школи у Лондоні (Англія). Проблему відсутності бібліотеки керівництво  школи  вирішило за допомогою червоного двоповерхового автобуса — найпопулярнішого символу Лондона, що з купою книжок та зручних місць для читання стоїть у шкільному дворі. Невже дітям не захочеться хоча б раз туди зайти?
   До речі, відвідувати бібліотеку можуть не тільки учні школи. Щосереди з 15:30 до 16:30 літературний автобус відкритий для усіх охочих.  Бібліотека початкової школи у місті Конкорд (США). Бібліотека, розфарбована у різнокольорові фарби з безліччю нестандартних дверей і вікон, є  місцем комфортного відпочинку дітей на перерві. Приємна атмосфера створює затишок і привабливість.

   Бібліотека школи Дейма Бредбері у Сафрон-Уолдені (Англія). Серцем шкільної бібліотеки у підготовчій школі  після реконструкції стало Дерево Знання, що одночасно слугує і центральним книгосховищем, і місцем для читання.  Як і очікувалося, Дерево Знання привернуло увагу учнів не тільки до бібліотеки, але й до читання.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий