четверг, июля 20, 2017

Культові книги, які ніхто не хотів видавати

Перед вами – добірка найвідоміших книг, видавати які ніхто не хотів і які побачили світ лише завдяки рішучості своїх творців...

М. Мітчел «Віднесені вітром». Вражаючу історію кохання Скарлетт О’Хара і Ретта Батлера авторка писала 10 років. Об’ємний, понад 1000 сторінок, рукопис відкинули 38 видавництв. Врешті-решт незнайома людина допомогла авторці знайти видавця, роман вийшов у червні 1936 р. – і вже в грудні був проданий мільйонний екземпляр, а Мітчелл отримала Пулітцерівську премію.
В. Набоков «Лоліта». Сюжет відомого роману здався непристойним багатьом американським видавцям. Відмови переслідували «Лоліту» цілих два роки. В результаті історія любовного зв’язку зрілого чоловіка і дівчинки-підлітка спочатку була видана у Франції, і коли дійшла до США, відразу стала бестселером. «Лоліта» вважається однією з найвидатніших книг ХХ ст. і входить в 100 кращих романів століття за версією журналу «Time».
Г. Франк «Щоденник Анни Франк»Книзі, що згодом увійшла до спадщини ЮНЕСКО «Память світу», 15 разів було відмовлено в публікації. Один з видавців мотивував це так: «Мені здається, цій дівчинці не вистачає вдумливих почуттів, які підняли б книгу над рівнем просто цікавого чтива». У 1947 р. батько Анни Франк все-таки домігся публікації, і книга відразу стала бестселером.
С. Кінг «Керрі». «Ми не зацікавлені в науковій фантастиці і похмурій утопії. Вони не продаються». Таким був тридцятий відгук, що його письменник отримав на свій перший роман. Через кілька місяців його все ж видали – і в перший рік було продано більше мільйона примірників книги. Сьогодні історія про дівчинку, яка володіє телекінезом, вважається класикою жанру.
К. С. Льюїс «Хроніки Нарнії». Одна з найзнаменитіших фентезійних казок довго не зустрічала відгуку у видавців. На щастя, після 37 відмов Льюїс випадково зустрівся з літературним агентом Джефрі Блес, і той допоміг йому опублікувати першу книгу про Нарнію. Історія про чотирьох дітей, що потрапили до чарівної країни, переведена на 47 мов, а загальний тираж складає більше 100 000 000 прим.

Дж. Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь». Роман отримав 12 відмов. Перший тираж був всього 1000 прим., але його майже відразу ж визнали «найкращою дитячою книгою року» в Великобританії. На даний момент за обсягом продажів поттеріана поступається тільки Біблії, а бренд «Гаррі Поттер» оцінюється в 15 мільярдів доларів.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий