четверг, июля 20, 2017

Цікаві книги молодих українських письменників

Нове покоління письменників України, безумовно, можна вважати унікальним явищем у сучасній культурі. Багато з них написали свою першу книгу, коли їм не було і двадцяти років, їхні романи перекладені на багато мов світу. Вони – не просто нове покоління в літературі, вони – інтелектуали, які показують магічну красу рідної мови і вміють доторкнутися до потаємних струн душі.
Пропонуємо познайомитися з деякими книгами молодої літературної еліти України.

Дз. Матіяш «Реквієм для листопаду». Це не зовсім книга або зовсім не книга – так говорять про роман читачі. Він відходить від рамок традиційної прози, оскільки його можна читати з будь-якого місця, а не обовязково спочатку. У дівчини Дарини помирає мати, і весь роман – це її переживання, спогади, емоції, настрої, страхи, думки... Це книга-лист, книга-сповідь, книга-ностальгія, книга-медитація.
Н. Гербіш «Художниця». Це повість про дівчинку-підлітка, яка росла без батька. У 15 років її взяли на поруки сусіди. Вона намагається знайти своє місце в житті, любов, мужнє чоловіче плече, якого у неї ніколи не було, робить багато дурних помилок, але пошуки сенсу життя так і не припиняє...
А. Кушнір «Urban strike». Це історія про молодих людей, які живуть і шукають себе у великому місті після розпаду Радянського Союзу. Випадково молодий журналіст Майк стає членом підпільної групи «Urban strike» організовує акції протесту і намагається боротися з негативними явищами у своєму місті. Роман написаний в стилі щоденника, де головний герой описує свою життєву філософію, розмірковує над життям, ділиться своїми почуттями і відчуттями.
І. Карпа «Добло і зло». Найепатажніша українська письменниця, для якої не існує слова «цензура». Вона пише про те, що бачить і що відчуває, називаючи речі своїми іменами. Цю книгу частково можна вважати автобіографічною. У першій частині розповідається про дитинство автора, в другій – описане життя сучасних «принцес».
Л. Дереш «Культ». Молодий вчитель приїжджає до маленького провінційного міста. Він трохи нетрадиційний педагог – дозволяє учням говорити з ним на «ти», любить курити... Але це не робить його менш розумним або цікавим. У книзі багато містики, фантастики, картин з життя сучасної молоді, неперевершеного гумору і прекрасної колоритної мови.
Х. Лукащук «Жити сьогодні». Після автомобільної катастрофи молода людина впадає в кому, і у його ангелів-хранителів залишається зовсім мало часу, щоб довести, що чоловік гідний другого шансу. Адже там, нагорі, всі наші вчинки, слова і думки фіксуються, і за все треба відповідати...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий