четверг, января 24, 2019

У Фінляндії відкрили виставку льодових скульптур мумі-тролів


Якщо ви обожнюєте мумі-тролів – улюблених героїв мільйонів дітей у всьому світі,  тоді вам неодмінно слід вирушати до Фінляндії. Адже там, окрім музею цих персонажів у Тампере та Долини мумі-тролів у Наанталі, тепер діє ще й експозиція льодових скульптур.

Виставку, присвячену персонажам відомої фінської письменниці й художниці Туве Янссон, відкрили у Леппявірті, що у провінції Північна Савонія у Східній Фінляндії. Експозицію, розташовану на території готелю «Vesileppis», вже у перший день відвідала понад тисяча людей.
Генеральний директор готельного комплексу Кімо Россі визнає, що популярність виставки здивувала організаторів. «Ми думали, що день відкриття був найбільш масовим, але стільки ж відвідувачів продовжує приходити на виставку і тепер», – каже Россі. 
 Льодові скульптури знаходяться у підземній печері на глибині 30 метрів, а сама експозиція включає 16 сцен з історій Туве Янссон. Гості виставки можуть побачити не лише улюблених Мумі-троля, Чмиха, Нюхмумрика та інших персонажів, а й навіть будинок мумі-тролів (заввишки аж 5 метрів) та знаменитий місток через річку. І все це з криги! Над скульптурами працювала низка митців з Латвії, Фінляндії, Монголії та ін.
  За словами Россі, виставка, як очікується, стане туристичною перлиною в регіоні Північної Савонії. Наразі вона буде відкрита до кінця серпня, однак планується, що зрештою діятиме цілий рік. Температура у печері є доволі низькою, аби забезпечити збереження льодових скульптур навіть влітку.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий