четверг, января 31, 2019

У США заснували премію Омеляна Пріцака


Український дослідний інститут Гарвардського університету заснував книжкову премію Омеляна Пріцака з українських студій за ініціативою Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій, а її фінансування візьме на себе Український дослідний інститут. Планується, що нагородження лауреатів відбуватиметься на щорічних зборах асоціації.

У наступному році премією відзначать книжки, що були видані у 2018 р. Наразі ще не відомий порядок та терміни, за якими організатори здійснюватимуть нагородження та відбір претендентів, але усі подробиці вже незабаром з’являться на сайті інституту. 
Омелян Пріцак – американський і український історик, сходознавець, мовознавець. Випускник історичного факультету Львівського університету, учень сходознавця Агатангела Кримського. Навчався у Берлінському та Геттінгенському університетах. Доктор філософії, професор Геттінгенського і Гарвардського університетів. Був іноземним членом НАН України, членом Наукового товариства імені Шевченка, Української вільної академії наук. Був директором Українського інституту Гарвардського університету (1973–1989), Інституту сходознавства імені А. Кримського НАНУ (1991–1996). Один зі співзасновників Міжнародної асоціації україністів, редактор багатьох наукових часописів.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий