понедельник, июня 24, 2019

Найкращі книжки для розвитку нових навичок цього літа


Кожна корисна звичка варта витраченого на неї часу. Якби часом вам не здавалося, що прогрес виглядає безрезультатно – насправді все просувається повільніше, ніж ви очікували. Літо – це найкраща пора, коли вдосталь вільного часу, який можна використати з максимальною користю – підібрати заняття до душі і вдосконалювати свої знання. Головне, пам’ятати – кожна засвоєна звичка робить нас крутішими у своїй професії, спілкуванні і творчості. Пропонуємо вашій увазі найкращі книжки для розвитку нових навичок цього літа.

Г. Келлер «Одна справа. Як робити менше, а встигати більше». Щодня ми потопаємо у купі справ. Лише успішні люди долають хаос буденного життя. Вони вміють фокусувати свою увагу на найголовнішому, виховувати власну дисципліну та жонглювати справами. Цей шлях до успіху відкривається авторами бестселера з тайм-менеджменту. Вони пояснюють, чому важливо мати чіткі цілі, як визначати свої довго- і короткотривалі пріоритети та як зберігати рівновагу у щоденному житті. У книзі можна знайти добірку ключових запитань, що допоможуть визначити найголовнішу справу у кожній сфері свого життя і працювати заради її досягнення.
П. Камп «Прорив у швидкості читання». Навики – це знання в дії. Корисні навики – це валюта сучасності. Ніхто не народжується з блискучим набором здібностей, що роблять нас успішними. Всьому можна навчитися. Навик, який сьогодні на вагу золота, – це вміння швидко читати. Автор пропонує свій підхід до зміни типової моделі читання, якої нас навчили у школі. 36 розділів – це 36 порад, як швидше й ефективніше читати, краще запам’ятовувати прочитане і вибирати найголовніше. Якщо сумлінно виконувати вказівки, подані у книзі, тоді автор обіцяє, що швидкість читання можна збільшити у 2-3 рази без втрати розуміння прочитаного. Все, що для цього потрібно, – це старанно виконувати практичні завдання із книги стільки часу, скільки вам знадобиться.
М. Мікалко «21 спосіб мислити креативно». Творче мислення – це ключ успіху у сучасному світі. Сьогодні рамки креативності вийшли за межі художніх творів та мистецтва. Креативність тепер у всьому – у навчанні, у бізнесі і навіть у щоденних стосунках. Головний секрет, як мислити креативно – це виходити за межі шаблонів. Автор на прикладі відомих творців та передових експертів різних галузей показує їхні способи творити і вирішували завдання неординарно, а також дає 21 підхід для того, щоб змінити власне мислення і перспективу світобачення.
В. Зінсер «Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів». Тексти всюди. Ми всі їх пишемо – повідомлення про виконану роботу, реферати про щось цікаве, епохальні романи і філософські есеї. Щоб писати тексти добре, потрібно вчитися у найкращих. Вільям Зінсер, письменник і літературний критик, ділиться своїм досвідом написання текстів. Його головний секрет у тому, що потрібно писати багато. Від досвіду приходить вміння писати просто, чітко і зрозуміло. Автор розповідає про головні принципи письменництва у написанні різноманітних текстів – інтерв’ю, біографій, мемуарів, путівників та спортивних подій. Він вчить писати з гумором, але критично про все на світі – від буденних речей до новинок інноваційних технологій.
Г. Елрод «Чудовий ранок. Як не проспати життя». У більшості із нас є за плечами 1000 і одна спроба стати жайворонком. У сучасному світі раннє пробудження – це тренд, що часто залишається непідкореним. Переведений вкотре будильник, невиконаний список ранкових справ і поганий настрій – ось що може статися, якщо пробуджуватися неправильно. Автор дає дієві поради, як зробити свій ранковий підйом чудовим. Він дає не лише 6 практичних завдань на кожен ранок, що налаштовують нас на продуктивний день, а й допомагає увести раннє вставання у звичку.
С. Мартін, Р. Чалдіні, Н. Гольдштейн «Так! 60 секретів із науки переконання». Навики спілкування відкривають перед нами не одні двері. Наше спілкування є багатогранним, і, безумовно, найголовнішою стороною є мистецтво переконання свого співбесідника. Вміння пояснити свою точку зору стане у пригоді скрізь – на співбесіді, під час роботи чи звичайної розмови. Колектив найвпливовіших авторів та експертів соціальної психології підготував 60 порад, як бути переконливим. Усі вміщені секрети – універсальні та ґрунтовні, вони вміло пояснюють, як краще подолати власну невпевненість та перетворити свої страхи на переваги. Окрім фундаментальних підходів з порадами щодо подолання страхів, у книзі розкриті секрети, як бути харизматичним і які механізми переконання краще вибирати, залежно від цільової аудиторії.
Б. Оклі «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну». Не існує людей із математичним і гуманітарним складом розуму. Це міф, що його спростовує Барбара Оклі у книзі. Колись, будучи старанною ученицею, яка любила історію і боялась, як вогню, математики, вона вирішила підкорити точні науки у дорослому житті і стати професором інженерії. Головний секрет її запам’ятовування простий – ділити інформацію на порції і робити невеликий перепочинок, аби інформація засвоїлася.

К. Макгонігал «Сила волі. Шлях до влади над собою». Психічний і фізичний стан здоров’я пов’язані між собою набагато тісніше, ніж ми собі це можемо уявляти. У своїй книзі професор Стенфорду та спеціаліст у галузях психології і нейропсихології Келлі Макгонігал вчить не лише, як долати внутрішні конфлікти і досягати цілей, але як піклуватися про свою силу волі. За її словами, силу волі завжди можна натренувати, однак, як і будь-який м’яз, – вона втомлюється, тому потрібно також вміти її розслабляти.  Практичні поради, вміщені у книзі, допоможуть краще зрозуміти, як функціонує мозок і як влаштоване наше мислення.

К. Ньюпорт «Не турбувати! Як сфокусуватися в інформаційному шумі». Бути зосередженим у сучасному світі, де постійно відволікають тисячі дрібниць, – ціле мистецтво. Буди сфокусованим – це звичка, яку можна здобути, якщо вперто над нею працювати. Автор дає поради, як краще зосереджувати свою увагу, не відволікатися на другорядні речі та доводити завдання до кінця. За його словами, відсіювання всього неважливого – секрет зосередженої творчої праці, цінність якої сьогодні дуже важлива.  Вміння бути сконцентрованим – це рідкість, секрети якої Кел Ньюпорт намагається відкрити у своїй книзі.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий