среда, сентября 09, 2020

Подорожі уявні та реальні: 10 книжок, які змусять вас вирушити у мандрівку світом

 

 Літо закінчилось, а ви досі не виїжджали за межі міста? Коронавірус замкнув кордони і змусив вас відкласти заплановані подорожі на потім? Не засмучуйтесь! У книголюбів завжди є вихід – мандрувати світом можна й перегортаючи сторінки книг. Пропонуємо десять найцікавіших творів для приємного і корисного проведення часу.

        Д. Кракауер «У дикій глушині». У нього було все – гострий розум, заможна родина, блискуча освіта, чудові перспективи попереду. Але Кріс Мак-Кендлесс обрав інший шлях: без грошей і з мінімумом спорядження та провізії він вирушив у дику глушину Аляски і знайшов свою смерть у салоні давно покинутого «магічного автобуса». Автор емоційно веде читачів слідами цієї пригоди, шукаючи відповідь на питання: чому за здійснену мрію головному герою  довелося заплатити найвищу ціну? Ця книжка стала світовим бестселером, витримала кілька перевидань та була успішно екранізована.

А. Гарленд «Пляж». У цьому культовому романі знайдеться місце і романтиці бекпекерів, і жорсткій антиутопії. А починається пригода з намальованої мапи, що має привести до острова з чарівним Пляжем. Її отримує мандрівник Річард, якому вже доводилось чути про дивовижний куточок світу. Відшукати цю місцину він вирушає в компанії французів, випадкових попутників. І їм-таки вдається побачити справжній рай на землі. От тільки дехто вже встиг облюбувати його і там оселитись. Чи вистачить на Пляжі місця для всіх? Чи білий пісок і прозора вода забарвляться кров’ю? Блискуче написаний роман поставить багато запитань та змусить замислитися над своїм буттям.

      Р. Гіффорд «Китайський шлях. Подорож у майбутнє». Китай – майбутня супердержава, тоталітарний світ «світлого соціалізму» чи суспільство із вкоріненими у середньовіччі принципами? Який він сьогодні, яким може стати, яким хочуть його бачити самі китайці? Автор книги – кореспондент Національного громадського радіо – вивчив це питання, мандруючи Піднебесною. Довга подорож на понад 3000 кілометрів Трасою 312 від Шанхая до кордону з Казахстаном, десятки розмов з селянами і робітниками, водіями і тибетськими ченцями. Усе – аби змалювати сучасний Китай з усіма його суперечностями і дивами.

В. Шабловський «Як нагодувати диктатора»Історія життя п’ятьох найкривавіших диктаторів ХХ століття – Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота – у спогадах їхніх кухарів. Журналістська мандрівка відомого польського репортера Вітольда Шабловського чотирма континентами та п’ятьма країнами (Албанією, Іраком, Камбоджею, Кубою та Уґандою) відкриває таємниці життя тиранів, що були приховані від загалу. Чи справді кулінарія поза політикою? Чи те, що з’їдає диктатор на сніданок, вплине на кількість людей, яких він знищить протягом дня? Ця книга – спогади з перших уст про життя, сповнене страху, любові й ненависті у часи панування тиранів, які змінили хід історії.

    В. Грімальді «Саме час знову запалити зірки». Коли життя тріщить по всіх швах і погрожує поховати тебе під руїнами боргів, найкращий спосіб врятуватися – взяти своїх найдорожчих і вирушити у спонтанну, далеку і красиву мандрівку. Можливо, цей план підійде не для всіх, але для Анни та двох її доньок він спрацював. Позичивши будинок на колесах, вони вирушають із Парижа в далеку Скандинавію – туди, де можна побачити фантастичне полярне сяйво і неймовірне опівнічне сонце, зустріти лосів і ведмедів, побувати в дивовижних музеях і скуштувати найдивніші страви. Чуттєва, щира, смішна та зворушлива історія надихне на мрії та допоможе втілити їх у життя.

Ф. Кафка «Подорожні щоденники. Вісім зошитів»

У книзі описано подорожі автора до Фрідлянда, Райхенберґа, Парижа, Юнґборна та інших міст. Події, власні враження від побаченого перемежовуються в них з прагматичним викладом фактів. «Вісім зошитів» – маленькі зошити у восьму частку аркуша, в яких Ф. Кафка занотовував свої поетичні фантазії, фрагменти майбутніх творів та афоризми. У них містяться враження від побаченого, барвисті описи попутників та інших людей, яких випало зустріти у мандрах, ретельний відгук про відвідані пам’ятки.

        Й. Рот «Міста і люди». Книга – збірка фейлетонів, есеїв і репортажів австрійського письменника та журналіста, який  створив панорамну картину епохи початку ХХ століття. Автор – уродженець галицьких Бродів, повернувшись з Першої світової війни, розпочинає журналістську кар’єру міськими репортажами. Побачене та пережите – від Авіньйона і Ніцци до Астрахані та Ленінграда, від Тирани до Марселя, від чарівних набережних Лазурного узбережжя до Віденського і Паризького гетто – описано оповідачем змістовно, детально та яскраво.

     

        Л. С. Хілтон «Маестра». Вона прагнула стати визнаною мистецтвознавицею-галеристкою, але відкрила у собі талант віртуозної вбивці. Гроші, живопис, адреналін, жага влади, розкошів і крові – усе це жене Джудіт, старанну працівницю лондонського аукціонного дому, до шалених мандрів і ризикованих пригод. Дорогі яхти, розкішні прийоми, бутіки, ресторани. Все це могло б закрутити голову дівчині, яка тепер зве себе Лорен. Але за її спиною є брудний кривавий секрет. І щоб приховати його, вона рухається вперед, лишаючи за собою багато трупів. Чому? Навіщо?..


    «Ukraїner. Країна зсередини». Внутрішній туризм – тренд 2020 р. Артбук від команди проєкту «Ukraїner» допоможе обрати найцікавіші напрямки для подорожі Україною (або помандрувати хоча б на сторінках книги). Мальовничі краєвиди української природи, красиві міста, прекрасні, творчі і працьовиті люди, унікальні локальні бізнеси і самобутні таланти – тут вдосталь чудес, якими можна надихнутися. До кожної історії є QR-коди, за допомогою яких можна переглянути повну розповідь про цю локацію або особистість у відеоформаті.

 

 А. Любка «У пошуках варварів». Перед читачем розгортаються історії про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Це приватний щоденник численних подорожей до популярних місць, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу. Про це та інше автор розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий