четверг, сентября 17, 2020

Як читають успішні люди: 8 простих правил


      Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книги – це найпростіший спосіб отримання нових знань та інформації. Наприклад, Ілон Маск, засновник компаній SpaceX і Tesla Motors, переконаний, що читання – це найшвидший спосіб навчатися. А учасники канадського дуету «Chromeo» проводять багато свого часу в бібліотеці. Також це заняття дуже приваблює й  бізнес-магнатів Уоррена Баффета та Чарльза Мангера.

Але тільки одне читання не може гарантувати успіх. Важливо правильно опрацьовувати отриману інформацію, не просто поглинати слова, а намагатися перетворити нові знання в дію. Запитайте себе, чи можете ви переказати зміст статті, яку ви прочитали буквально 10 хвилин тому. Як багато романів зникло з пам'яті, як тільки ви відклали книги в сторону?

Пропонуємо вам кардинально змінити підхід до читання і навчитися запам'ятовувати якомога більше, щоб застосовувати отримані знання в житті. Отже…

1. Визначте цілі

Для того, щоб навчитися чогось, в першу чергу ви повинні зрозуміти, навіщо читаєте. Ваша мета, головне завдання повинні стати дороговказною зіркою, що  буде захищати вас від непотрібної інформації, наприклад, від статей із привабливими заголовками або дріб'язкових «цікавих фактів».

Які книги вибирати? Якщо у двох словах: все, що відповідає вашій меті та інтересам. Головне – розставити пріоритети і з розумом розпоряджатися часом.

2. Будьте залучені в читання

Читання – це більшою мірою розмова, ніж лекція. Читаючи чиїсь слова, ви вступаєте в німий діалог з автором. Ви можете підтримувати розмову і запам'ятовувати інформацію на багато років або дати авторові «договорити» до кінця книги, а потім дозволити словами зникнути з пам'яті. Кращий спосіб навчитися – підтримувати бесіду. Тому, коли читаєте, не дозволяйте своїм очам просто ковзати по сторінках. Міркуйте про матеріал. Виділяйте або відзначайте шматки тексту, що здаються важливими або суперечливими.

3. Не читайте швидко

У століття ефективності ми намагаємося опанувати інформацію так швидко, як тільки можливо, а читання вимагає часу. Вся користь від нього проявляється не відразу, а зазвичай після прочитання значної частини книги.

Швидкість читання – це навик, який можна і потрібно доводити до досконалості, а здатність швидко вбирати слова за рахунок обробки основної інформації приходить з досвідом, сама собою. Ваш мозок буде тим швидше обробляти мову та ідеї, чим частіше ви будете взаємодіяти з ними. Тому для початку згадайте свою основну мету: ви хочете додати книгу в чек-лист або насправді навчитися чомусь новому?

Пам'ятайте, що ваша ціль – навчитися, а не прочитати якомога більше книг.

4. Вибирайте формат, який підходить саме вам

Вибирайте той формат, який підходить вам найкраще і який більше відповідає вашим цілям: паперова книга, електронна або аудіо. Для деяких людей основний спосіб отримання інформації про навколишній світ – це сприйняття на слух, їх називають аудіалами. І для них найбільш підходить формат аудіокниги.

Електронна книга має ряд переваг перед паперовим аналогом. Наприклад, рідер або смартфон з додатком для читання – компактніший від книжкової шафи. Але читання  електронної книги – це навантаження на очі. З читанням електронних книг пов'язані і певні психологічні бар'єри.

А ось читання друкованої книги завжди більш вдумливе, розмірене та комфортне.

5. Записуйте та переглядайте

Осмислення прочитаного – це ключовий момент, і воно не повинно припинятися, як тільки ви закінчили читати книгу. Час від часу звертайтеся до улюблених уривків – це кращий спосіб утримати в пам'яті найважливіші частини книги.

6. Обробляйте та аналізуйте

Чудовою фотографічною пам'яттю володіють одиниці. Якщо ви не можете цим похвалитися, з часом ви будете забувати більшу частину прочитаного. Вчити заново – це природна й необхідна частина будь-якого навчання.

Книги не можуть нагадати про себе. Тому доводиться нагадувати собі самостійно, які знання потрібно освіжити, занурюючись в нову тему. Розробіть систему перевірки своїх записів. Наприклад, робіть щомісячний огляд останніх заміток або відбирайте ті, що будуть потрібні  у роботі, для саморозвитку або для налагодження відносин з іншими людьми.

7. Використовуйте на практиці нові знання

Якщо ви притримуєтеся усіх порад, і у вас накопичився великий запас знань, з'являється логічне запитання: що робити з усім цим матеріалом? Звичайно, застосовувати його на практиці! І почати потрібно з правильних запитань. Запитуйте себе: чи згодні ви з прочитаним або вважаєте, що автор помиляється? Чому автор піднімає цю проблему? Як його аргументи співвідносяться з вашими особистими переконаннями? Чи з'явилися у вас питання? Чи зацікавила вас книга? Чесно відповідаючи на подібні питання, ви самі зрозумієте, яким способом можете використовувати нові знання собі на користь.

8. Збирайте книги і статті, діліться ними

З правильним підходом читання може змінити ваше життя. А іноді – і життя людей навколо вас. Стільки чудових ідей припадає пилом  на полицях! Публікуйте нотатки в блозі. Цінні ідеї можуть надати підтримку іншим, вони можуть комусь знадобитися у роботі й житті. Задовільняйте свою цікавість, вирішуйте завдання, читайте цілеспрямовано. Ведіть уявний діалог з книгою або статтею. Робіть нотатки і постійно до них повертайтеся. Думайте, як можна використовувати  здобуті знання в житті.

Діліться своїми знахідками з друзями, рідними та колегами. Пам'ятайте, знання – це потенціал. Але щоб його реалізувати, потрібно запам'ятовувати і використовувати знання. Тож читайте із задоволенням!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий