воскресенье, сентября 13, 2020

Туве Янссон і її Мумі-тролі


      Якщо ви хочете  зацікавити дітей захоплюючою книгою, то вам підійдуть неймовірні історії про Мумі-тролів, що написані відомою  фінською письменницею Туве Янссон.  Її книги  були створені більше півстоліття тому, але й досі залишаються улюбленими  та актуальними для сучасного читача незалежно від статі, віку і місця проживання.

За словами Софії Янссон, племінниці Туве, історія народження Мумі-троля така. Щоліта сім'я Янссон проводила в будиночку на острові. Вони орендували котедж у місцевих рибалок і жили в ньому з кінця травня до початку вересня. Місцевий туалет знаходився на вулиці. Зсередини він був оббитий картоном, на якому всі члени сім'ї малювали і робили різні філософські написи. Одного разу брат Туве написав там якусь історію про  німецького філософа Іммануїла Канта. Туве не змогла придумати гідну відповідь і намалювала дивну істоту. За її словами, це була найстрашніша істота, яку тільки вона могла придумати. Це і був перший Мумі-троль. А сам острів і затишний будинок, де жила їхня дружна сім'я, а також ліси навколо будинку, море і крихітні фіорди стали прообразами самого Мумі-долу.

 


Сьогодні історії про незвичайних героїв, схожих на білосніжних бегемотиків, виросли до таких величезних розмірів, що назвати їх інакше як «світ Мумі-тролів» просто неможливо! Торгова марка «Moomin», крім оригінальних і адаптованих книг Туве Янссон, включає в себе право власності на будь-яке зображення мумі-тролів. Зараз в країнах Європи й Азії налічується більше тисячі магазинів, в яких можна купити паперові книги, іграшки та сувеніри, одяг, сумки, взуття із зображеннями улюблених героїв. Крім того, в 2019 р. вийшов повнометражний мультиплікаційний фільм «MoominValley», що  розповідає про пригоди чудо-сімейства.


Але і це ще не все! Мегапопулярність мумі-тролів підштовхнула заможних шанувальників і бізнесменів до відкриття Moominland парків. Правда поки в усьому світі існують тільки два таких парки – у Фінляндії і Японії, тобто в країнах, де кількість мумі-шанувальників наближається до кількості самих жителів. Кожен з парків включає в себе сам Мумі-будинок, кілька пам'яток, виконаних відповідно до описів у книгах, живі шоу і привітальні заходи з персонажами, копію Маяка і виставковий комплекс, де можна дізнатися про найпотаємніші думки авторки Мумі-тролів.До речі, сама Туве Янссон була тричі нагороджена фінськими державними нагородами з літератури і стала першою людиною, яка отримала нагороду Suomi. У 1966 р. їй була вручена Міжнародна золота медаль Ганса Християна Андерсена – найвища нагорода художників і письменників, які присвячують своє мистецтво дітям.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий