вторник, февраля 02, 2021

Авторське право в умовах пандемії


        Сьогодні у світі продовжується дискусія щодо застосування авторського права в цифрову епоху, особливо в умовах пандемії. У кожній країні це питання вирішується по-різному. Асоціація видавців Канади й організація з управління колективними правами «Access Copyright» запустили програму «Read Aloud Canadian». У рамках ініціативи тимчасово скасовані ліцензійні збори за онлайн-читання обраних книг.

Федерація індійських видавців у партнерстві з Національним книжковим фондом і видавництвом при Міністерстві освіти країни реалізувала ініціативу #StayHomeIndiaWithBooks. У відкритий доступ були викладені 100 книг на регіональних мовах у форматі PDF. 

Однак у подібній відкритості є і зворотна сторона. Чим більше учнів переходило на дистанційне навчання, тим частіше правовласники стикалися із цифровим піратством. Так, йорданські видавці звернулися до уряду з проханням вжити заходів проти піратства та нелегального завантаження навчальних матеріалів. А Корейська асоціація видавців підштовхнула Міністерство освіти випустити керівництво щодо запобігання піратства підручників і дотримання закону про інтелектуальну власність.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий