четверг, февраля 04, 2021

Читачі більше обирають книги українською мовою, ніж російською

    Українці почали віддавати перевагу саме україномовним книгам. Так, дослідження довело, що вперше за роки незалежності читачі обирають книги українською мовою частіше, ніж книги російською. 32% читачів обирають книги тільки українською мовою. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Читання в контексті медіаспоживання і життєконструювання» Українського інституту книги.

Також зясувалося, що 8% дорослих і 13% дітей читають книжки щодня. А 34% українців хоча б раз купили друкарську книжку в 2020 р.

За результатами опитування, 23% дітей стали частіше читати під час карантину, а 16% рідше. Однак більше половини дітей (57%) читають з примусу.

Зате жінки значно частіше читають, ніж чоловіки:

·        ніколи не читають 38% чоловіків і 28% жінок;

·        щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок.

Найпопулярнішими жанрами для дорослих стали класика (20%) і детективи (18%), також читають любовні романи (16%), книги з психології і саморозвитку, фантастику та фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), професійну і бізнес-літературу (12%).

Також більше 50% українців переконані, що в майбутньому українці будуть говорити переважно рідною мовою. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий