понедельник, февраля 08, 2021

Андрухович – Зевс, а Жадан – Аполлон: українських письменників перетворили на ляльок


        Кукольник з Івано-Франківська Богдан Савлюк створив колекцію ляльок з полімерної глини у вигляді мініатюрних письменників. Усі вони зображені у вигляді богів. Найголовніший з них Зевс, в образі якого – письменник Юрій Андрухович. Цікаво, що сама колекція була готова ще у квітні 2020 р., але через пандемію коронавіруса презентацію довелося перенести на середину грудня.

Як виникла асоціація письменників з богами? Савлюк запевняє, що письменники творять у своїх книгах нові світи, людей, емоції, переживання. Саме вони вбивають людей, а через кілька сторінок воскрешають їх. Тому, власне, вийшла така асоціація письменників з богами. «Олімпійські боги живуть три тисячі років і не вмирають. Так і письменники – мають імунітет до небуття», – зазначив художник.


Прототипами олімпійських богів стали 13 сучасних українських письменників: Юрій Винничук, Андрій Любка, Василь Шкляр, Марія Матіос, Ірена Карпа, Тарас Прохасько, Іван Семесюк, Валерій Ананьєв, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Юрій Андрухович, Руслан Горовий.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий