среда, февраля 10, 2021

Найвідоміші літературні премії

       Кожного року створюється безліч літературних творів різних жанрів, народжується все більше письменників. Тому й існують різноманітні літературні премії. Пропонуємо вашій увазі найвідоміші, які має знати кожен.

       Нобелівська премія. Присуджується науковцям за видатні дослідження та революційні винаходи. Проте існує і Нобелівська премія з літератури. Вона вважається однією з найпрестижніших та вручається кожного року Шведською Королівською академією. У 2018 р. премію отримала польська письменниця українського походження – Ольга Токарчук. У  2020 р. Нобелівською премією з літератури нагородили американку Луїзу Глюк.

        Букерівська премія. Іноді про неї кажуть так: «Найпрестижніша, після Нобеля». Премія заснована у Великобританії, вручається за роман, написаний англійською мовою громадянином Великої Британії. Нагорода нагород або Букер Букерів – ще одна нагорода, заснована організаторами Букерівської премії на честь сорокаріччя існування.

        Пулітцерівська премія. Одна з найвідоміших нагород Сполучених Штатів Америки у галузі літератури, журналістики, музики і театру. Премія вручається уже трохи більше 100 років! Цікаво, що, на відміну від Нобелівської чи Букерівської премії, Пулітцерівська не має логотипу. Лауреат отримує грошове заохочення і сертифікат – ніяких статуеток, медалей тощо.

        Премія імені Г. Х. Андерсена у світі дитячої літератури вважається найпрестижнішою. І хоч за цю премію ніякої грошової нагороди не дають, призи напрочуд своєрідні, у своєму дитячому стилі. До речі, серед українських дитячих письменників премію пощастило здобути Всеволоду Нестайку за його чудовий пригодницький роман «Тореадори з Васюківки».

        Премія імені Астрід Ліндґрен вручається також за досягнення у літературі для дітей та юнацтва. Цікавий факт: письменниця, на честь якої названа премія, у свій час була нагороджена премією Андерсена.


       У світі існує ще безліч премій – це і Всесвітня премія фентезі – для всіх любителів цього жанру, і премії родом з Франції (Гонкурівська, Міжнародна премія Симони де Бовуар), Німеччини (премія імені Йоганна Гете) тощо. Україні також є чим похвалитися – це  відома Шевченківська премія, премія імені Івана Франка, Лесі Українки, Євгена Плужника та ін.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий