вторник, июня 22, 2021

Букерівська премія-2021

 


        Міжнародну Букерівську премію у 2021 р. отримав французький письменник Девід Діоп за книжку «Вночі вся кров чорна». Книгу переклала з французької Аннa Мосховакіс.

Грошову нагороду розміром 50 000 фунтів стерлінгів розділять між автором і перекладачкою, «надаючи їм обом однакове визнання».

 «Ми погодилися, що його проза, блискуче бачення подій сюжету заплутували наші емоції та вражали наші розуми. Це все діяло на нас, ніби заклинання», − прокоментувала рішення голова журі премії Люсі Хьюз-Халлетт.

Девід Діоп народився у 1966 р. в Парижі, виріс у Сенегалі, зараз живе у Франції, викладає літературу XVIII ст. в університеті Пay. Він став першим французьким автором, який отримав міжнародну Букерівську премію. Раніше письменник вже отримував низку французьких та міжнародних нагород.

«Вночі вся кров чорна» − другий роман Діопа. Наразі його переклали на 13 мов. У творі йдеться про молодого чоловіка, який розповідає маловідому історію сенегальців – учасників Першої світової війни. Вони воювали на Західному фронті, у Франції. Альфа, головний герой твору, відчуває в окопах самотність після загибелі найкращого друга. Втім, він з новими силами бере участь у боях і незабаром починає лякати навіть власних товаришів.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий