пятница, июня 18, 2021

Книжкові новинки літа

       Поки червень ще не вирішив, чи він справді літо, влаштовуємо затишне читання новинок. Маємо чудовий привід, адже друком вийшли свіжа книжка Фредріка Бакмана, захоплива історична драма Філіппа Ґреґорі та детальний посібник з невербальних сигналів Джо Наварро.


      Ф. Бакман «Шляхи життя». У книзі два оповідання – «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». Одне розповідає, що втрата пам’яті не означає забути про глибокий зв’язок, Інше ж – про те, як нова людина може змінити весь світ та змусити переоцінити все, що сталося до того, і підвести до правильного рішення. Проза письменника зворушлива та пронизлива, хоча її сюжети наче списані з нас чи наших знайомих. Це життєві історії, які показують, що насправді варто цінувати понад усе.

    Л. Педроса «Гнучкі бренди. Ловіть клієнтів, стимулюйте зростання та вирізняйтеся на ринку». Маркетинг починає і перемагає. Адже мережа вже давно стерла кордони для бізнесу. Ринок стає все більш конкуретним і при цьому хаотичнішим, тож, щоб заявити про себе, доводиться вдаватися до активних і часто несподіваних рішень. Луїс Педроса працював з такими компаніями, як «General Mills», «Nestle та Kerry» практично на всіх світових ринках. У своїй книзі він розповідає, як працювати, орієнтуючись на постійні зміни, як позиціонувати бренд для різних потенційних споживачів.

        Ф. Ґреґорі «Ще одна з роду Болейн». Відому екранізацію цієї книжки зі Скарлетт Йоганссон та Наталі Портман у головних ролях тепер маємо можливість звірити з першоджерелом. Придворні інтриги та жорстока ворожнеча двох сестер… Марія не прагнула цього, та родина хотіла, щоб вона стала коханкою короля, щоб народила йому сина, нехай і незаконного. Але Анна теж прагне стати ближчою до корони. Вона не хоче бути просто Болейн. Вона прагне дати Генріху VIII спадкоємця.

 

 

     М. Лаурі «Під вулканом». Як воно жити під вулканом? З відчуттям постійної загрози, настільки постійним, що вже не звертаєш уваги. А він знає. І розповість історію, яка, як ми переконуємо себе, ніколи не станеться з нами, адже ми не опустимо рук і не скотимося до такого жалюгідного животіння, де пляшка – єдине бажання щодня. Що зробило цього п’яничку таким? Особиста драма? Чи криза ідентичності? Можливо, йому було некомфортно в суспільстві, тож він з нього вийшов? Довкола вирує барвами екзотична Мексика, а автор неспішно розповідає трагедію однієї людини. Що ж, нехай з нами таке ніколи не станеться, але цікавий читацький досвід не варто пропускати.

    Р. Сьома «Рефлекс медузи». Життя – це постійна боротьба, тож треба бути сильним. Мусиш бути сильним. Тільки такий може перемогти. Та якщо тебе не так виховували, якщо тебе виховували зовсім не так. В атмосфері гіперопіки, де твоє життя ніколи не належало тобі, а матері, яка надто рано стала матір’ю. Вона не дозріла до цього кроку і тепер не дає дозріти тобі для того, щоб приймати власні рішення. Але ж так довго тривати не може! Чи вдасться персонажам взяти контроль над власним життям до того, як станеться непоправне? Чи їм не вистачить зовсім трішки…

 

    Дж. Наварро «Словник мови тіла. Секрети невербальної комунікації». Можна не промовити й слова і при цьому сказати забагато. Ви ж, мабуть, бачили, як у кіно прикордонники вираховують контрабандистів… А тут ще складніше! Автор – колишній ФБРівець, спеціаліст з контррозвідки, який з поведінки людини може дізнатися про неї все. Краще не потрапляти йому на очі, але варто взяти на озброєння його знання, здобуті за роки практики. Цікавий факт: Джо приїхав у США з Куби 8-річним хлопцем і не розмовляв англійською. Тож йому спочатку була доступна тільки мова тіла. Книжка вдало структурована: поділена за частинами тіла (а чому б і ні?) і містить понад 400 моделей поведінки, які щось та й означають. Навчіться читати людей з Джо Наварро!

    К. Сотиріу «Гіркий край». Швидше за все вам ще не траплялися твори письменників з Кіпру, тож можете загадувати бажання, коли візьметеся за цю книжку. Авторка у своїй прозі глибоко переживає недавню трагедію держави-острова, коли Туреччина окупувала частину території. Це пошматувало країну, і рана досі кровить. Вона заглиблюється у конфлікт, показує його з кожного боку і при цьому не зосереджується на тому, чия ж правда, адже кожен вірить у своє. Ненависть, яка тягнеться роками, тільки отруює душі, а острів, де з піни морської вийшла богиня кохання, охоплює аж ніяк не любов.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий