понедельник, июня 14, 2021

Будинок-музей Марка Твена в Гартфорді


         У 1874-1891 рр. відомий американський письменник Марк Твен проживав у Гартфорді (штат Коннектикут), де мав триповерховий будинок з 19 кімнатами.

Дім був побудований у 1874 р. у вікторіанському стилі. Саме тут Марк Твен написав свої найвідоміші витвори мистецтва – «Пригоди Тома Сойєра», «Принц і злидар», «Життя на Міссісіпі», «Пригоди Гекльберрі Фінна» та ін.

У 1891 р. матеріальні проблеми змусили письменника переїхати до Європи. У 1903 р. сімейство Твена продало будинок, адже не мало бажання залишатися в ньому після смерті доньки письменника Сюзі. За кілька років у цій будівлі відкрили школу для хлопчиків, після цього будинок перейшов у руки приватних власників.

У 1929 р. «Mark Twain Memorial» і Бібліотечна комісія Коннектикуту купили цей будинок, а у 1962 р. дім визнали національною історичною пам’яткою США. Масштабні ремонтно-реставраційні роботи, завдяки яким вдалося майже повністю відновити інтер’єр житла Твена, провели завдяки пожертвуванням місцевих жителів.

Будинок-музей Марка Твена офіційно відкрили на початку 1980-х років, реставрація та поповнення експонатів музею продовжуються і зараз. Зараз колекція музею налічує майже 10 тисяч одиниць зберігання. Тут можна побачити більярдний стіл, за яким Марк Твен полюбляв грати у вільний від роботи час, а також велику колекцію посуду, виготовленого компанією «Тіффані».

Перлиною колекції музею є бібліотека письменника, де можна ознайомитися з його рукописами, особистими фотографіями, а також рідкісними книгами, що належали Марку Твену.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий