понедельник, июня 14, 2021

Таємниці історії

 


Серія книг «Таємниці історії» від Київського видавництва «Арій» в науково-популярній формі розкриває забуті або невідомі сторінки з української історії та культури, сакрального мистецтва, науки і техніки, життя та творчості видатних особистостей. Видання спрямовані на розвиток національної самоідентифікації, ліквідацію «білих плям» у суспільній свідомості.

Пропонуємо увазі найновіші книжки з даної серії, що надійшли до Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки за Державною програмою «Українська книга».

  О. Гуржій «Козацька Україна. Боротьба за державу (XVI-XVII ст.)». На сторінках книги висвітлено найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі XV-XVI ст., зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру. Особливу увагу приділено яскравим постатям Війська Запорізького, їхній політичний і державній діяльності.

 

    «Невідома Україна. Унікальні місця та споруди». У книзі описані визначні місця України, міста, церкви, собори, монастирі, що дихають історією, давні замки й фортеці – кам’яні свідки минулого, величні пам’ятки природи – дивовижні за своєю красою озера, печерні комплекси, садово-паркові ансамблі, біосферні заповідники. Усі перелічені споруди й пам’ятки природи – своєрідні візитівки України, що є її окрасою та гордістю.

    О. Попельницька «Загадкова Україна. Таємниці та легенди». У книжці в популярній формі реконструйовано українські міфи, легенди, перекази та загадкові сторінки української історії на основі згадок у літописах та інших творах давнього і середньовічного письменства, фольклорі, топоніміці тощо. Описані найцікавіші аспекти української історії та міфології, починаючи від найдавніших часів. Зокрема автор розкриває таємниці стародавнього Трипілля, українських скарбів, переповідає легенди про карпатських духів, печерських святих і видатних історичних постатей та ще багато захопливого, нерозгаданого й таємничого.

    «Скарби та реліквії України». У книзі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення, про реліквії, що в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності. Гортаючи сторінки книги, читач дізнається і про непересічні витвори ювелірного мистецтва, скульптури й архітектури, ознайомиться зі знахідками із стародавніх могил і курганів, почерпне інформацію про різні предмети, що дійшли до нашого часу з глибини століть.

       Т. Чухліб «Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700-1721 років». У книжці розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з Іваном Мазепою, Іваном Скоропадським та Пилипом Орликом під час загальноєвропейської Північної війни 1700–1721 рр. Особливу увагу звернено на спотворення пам’яті про ці події за наказом царя Петра І в історіографії Російської імперії XVIII ст.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий