вторник, июня 29, 2021

Як читання впливає на красу мови?


         Сьогодні багато тих, хто вважає, що читання художніх творів – марна трата часу. І навіть віддають перевагу перегляду кінофільмів. Але вони втрачають шанс зробити свою мову дійсно красивою, грамотною і яскравою.

Ні для кого не секрет, що читання художньої літератури збільшує словниковий запас людини, виробляючи у нього структуроване мислення. Це дає можливість ясного формулювання власних думок. Упевнитися в цьому можна на особистому прикладі. Варто лише уважно прочитати який-небудь роман. Той, хто раніше і «трьох слів звязати не міг», побачить, як стало легше йому висловлювати свої думки. Легше підбирати необхідні слова, не використовуючи при цьому слів-паразитів.

Читання книг сприяє значному розвитку нашої мови та являє собою ефективний засіб її поліпшення. Гідні літературні твори знайомлять нас не лише з новими історіями, а й демонструють правильне вживання граматики. Крім цього вчать правильній побудові фраз і вживання слів і словосполучень, щодо яких ви сумнівалися. З цієї причини читати книжки хоча б годину в день набагато краще, ніж дивитися фільм.

Ось ще кілька причин, чому читати книги корисно:

  • читання допомагає спілкуванню з оточуючими;
  • читання додає впевненості в собі;
  • читання сприяє зняттю стресу;
  • читання покращує память, сон, концентрацію і мислення;
  • читання захищає від хвороби Альцгеймера;
  • читання робить нас більш молодими і творчими.

Автори художніх творів пишуть абсолютно не так, як, наприклад, автори новин. Мабуть, кожен помічав, що новинна стрічка, наповнена різними подіями, буває дуже нудною. Автор художнього твору висловлюється інакше. Його мова підпорядковується сюжету, основна його місія – піднести читачеві історію максимально красиво.

З тим, що читати книги корисно для мови, погодяться практично всі. Однак, більшість людей читають тому, що це досить-таки цікаво. Це дає можливість відсторонитися від повсякденних справ і зануритися в інший світ, відчути емоції людей у минулому, дізнатися про давні традиції і познайомитися з історією в захоплюючій формі.

Читайте та допоможіть і своїм близьким полюбити книги! Збагачуйте свою промову!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий