суббота, апреля 13, 2013

«Маленькому принцу» 70 років


  


   «Маленький принц» - одна з найпопулярніших книг у світі. З нею конкурують хіба що Біблія і Коран.6 квітня 2013 р. виповнилося 70 років з тих пір, як ця казка-притча вперше була опублікована в Нью-Йорку - місті, куди після окупації Франції військами нацистської Німеччини на деякий час виїхав автор цього твору, французький письменник, поет і професійний льотчик Антуан де Сент-Екзюпері.

Книга відразу підкорила читачів. Нею і сьогодні зачитуються дорослі і діти, представники самих різних культур, релігій і соціальних верств. Казка переведена на більш ніж 110 мов світу. Цю книгу недаремно називають універсальною: вона вчить дорослих дивитися на світ очима дітей. При цьому її автор ненав'язливо критикує систему цінностей сучасного «суспільства споживання» і зображує картину ідеального, з його точки зору, світу, де тема безкорисливої ​​дружби і злагоди між людьми посідає одне з головних місць.

Антуан де Сент-Екзюпері був не тільки видатним письменником і мислителем-гуманістом, але також безстрашним льотчиком, що прокладав маршрути перших поштових авіаліній. Йому не раз доводилося дивитися смерті в очі. У 1935 р. його літак зазнав аварії, і Сент-Екзюпері разом зі своїм штурманом Андре Прево був змушений здійснити посадку в пустелі Сахара. Обидва авіатори були приречені: у них не залишилося ні палива, ні питної води. Але, на щастя, їх  від спраги  врятували бедуїни. Цей випадок і спонукав його написати казку-притчу «Маленький принц».

До того часу Антуан де Сент-Екзюпері вже був відомим і популярним письменником з твердою громадянською позицією. У 1920-30-і роки у світ вийшли такі його книги, як «Південний поштовий», «Нічний політ», «Планета людей». Але поява у 1943 р. «Маленького принца» розчарувала деяких шанувальників його творчості. Від автора очікували твору, в якому він дасть оцінку Другій світовій війні. Але з часом критики гідно оцінили глибоку за філософським змістом «дитячу» книжку.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий