четверг, апреля 11, 2013

Російський драматург


 
  
12 квітня 2013 р. виповнюється 190 років від дня народження російського драматурга Олександра Миколайовича Островського. У його творчому доробку 49 п'єс і ще сім написаних у співавторстві. За роки творчості їм було створено безліч творів, що стали класикою драматургії й досі не сходять зі сцени. Це «Прибуткове місце» (1856), «Гроза» (1859), «На всякого мудреця досить простоти», «Скажені гроші» (1870), «Ліс» (1871), «Вовки та вівці» (1875) тощо. Особливе місце в творчості Островського займає п'єса «Снігуронька» (1873), що висловила всю силу ліричної складової його драматургії.  В останній період творчості драматургом була написана ціла серія п'єс, присвячених долі жінки в умовах підприємницької Росії 1870-1880 років: «Остання жертва», «Безприданниця», «Серце не камінь», «Таланти і шанувальники», «Без вини винуваті» та ін.

Володіючи неабияким темпераментом, Островський діяльно боровся за створення реалістичного театру нового типу, за дійсно художній репертуар, за нову етику актора. Його твори  з успіхом витримали випробування часом. Багато з них сьогодні екранізовані або послужили основою для створення кіно- і телесценаріїв.
Змінюються часи, ідеї, кумири, а п'єси Олександра Миколайовича Островського як йшли, так і йдуть на кращих сценах, нітрохи не втрачаючи нашого інтересу.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий