понедельник, апреля 22, 2013

Час квітів та авітамінозу: книги для прочитання цією весною Весна вносить свої корективи: з одного боку - 8 березня, День сміху і травневі свята, з іншого - авітаміноз і втома. Хороша  проза, написана жінками  про жінок, а також про чоловіків, дітей, близьких і чужих людей, життя і виживання - як не можна краще підходить для читання в цей непростий час.
     Ми пропонуємо підбірку з книг, написаних  жінками у різний час і в різних країнах. Ми впевнені, що ці книги  неодмінно допоможуть налаштуватися на оновлення життя.   
    

  
    


 Франсуаза Саган «Чи любите ви Брамса?». Один з найкращих романів класика французької літератури вже понад 60 років підкорює читачів. Немолода, але  приваблива головна героїня роману проживає наповнене життя, в якому є все, крім справжнього кохання. І наявність чоловіка, цілком задоволеного своєю роллю в її житті, все ж залишає пустоту в її душі. Тому вона навіть йде до молодої людини - палкому юнаку, який раптово з'являється на її життєвому шляху. Але і нова її любов також приречена ...
Письменниця розповідає про самотність у любові з щирістю, якою часто нехтують більшість авторів. Ймовірно, цим дослідженням людських почуттів і пояснюється незмінний успіх її книг.


Джейн Остін «Гордість і упередження». У найвідомішому романі письменниці на першому плані стоїть не сюжет, а скоріше атмосфера, дух Англії. Класична історія бідної дівчини, що зустріла багатого чоловіка і підкорила його серце, ось вже 200 років продовжує читатися з цікавістю. А майстерність авторки зробила свою справу - всі почуття, вчинки героїв зрозумілі сучасному читачеві.  
     

 Фаїна Раневська «Життя, розказане нею самою». До цих пір вважалося, що мемуари великої актриси  не збереглися, а більшість її гострот і афоризмів дійшли до нас лише в спогадах та переказах. Але, як відомо, рукописи не горять - і тепер читач може познайомитися з воістину унікальною історією життя актриси, ще раз насолодитися неповторним гумором Фаїни Георгіївни, відкрити її з нового, досі не знайомого боку.
      На відміну від інших книг про Раневську, ця книга - не тільки збірник цитат  та афоризмів, але й спогади актриси про життя і навколишній світ. Тут ми побачимо іншу,  істинно трагічну Фаїну Раневську, втомлену від своїх комедійних образів, які так і не навчилася цінувати вона сама.

Марія Семенова «Валькірія». Це рідкісний, якщо не єдиний випадок повноцінного жіночого роману в жанрі фентезі та жанрі історичної саги одночасно. У центрі яскравого, динамічного, захоплюючого оповідання - дівчина на ім'я Зима, яка народилася богатиршою, проте «у доважок» отримала чутливу душу, поетичний склад розуму і, як сказали б зараз, гіпертрофовану совість. Такі якості могли б послужити їй погану службу в суворому світі древніх слов'ян і варягів, якби не її богатирська сила і вправність.
Про роман можна писати нескінченно, але набагато краще його прочитати.    

 Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром». Роман за своїм розмахом не раз прирівнювався критиками до «Війни і миру» Льва Толстого. Сага про цілу епоху, в якій на тлі Громадянської війни в США описано життя дівчини-південки Скарлетт О'Хара, не залишила байдужим нікого з читачів. Тут приголомшливо реалістично представлені дійові особи, описи природи, сцени війни, що слугують лише фоном  життю і любові Скарлетт, яка вміла добиватися свого і відстоювати своє не завжди найчеснішими і легальними способами.  Але в остаточному підсумку перемагає благородство і доброта.

Аліна Знаменська «Вероніка». Головна героїня сучасної популярної письменниці звикла перемагати. Двічі переживши трагедію зради коханої людини, вона вирішила вчитися на своїх помилках. І перетворилася на жорстку бізнес-леді, яка нікому не дозволяє побачити під маскою успіху тугу, біль і самотність. Але в душі її живе віра. Віра в те, що все зміниться і вона знову стане слабкою жінкою, коханою і бажаною.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий