пятница, апреля 26, 2013

Найдорожчі книги відомих письменників ХХ століття


   
Перші видання відомих письменників можуть прикрасити будь-яку книжкову колекцію і стати непоганою інвестицією. Фактори, що формують ціни на них - це, по-перше, тираж (як правило, обмежений, часом кілька сотень примірників), по-друге, наявність підпису автора на внутрішній стороні обкладинки, по-третє, загальний стан книги, і по-четверте, заслуги або регалії автора.
   Пропонуємо вам познайомитися з найдорожчими першими виданнями знаменитих письменників, чиї книги були вперше надруковані у ХХ столітті, а продані на різних аукціонах за максимальну ціну у ХХІ столітті.


«Улісс» Джеймса Джойса - 460 500 $. Примірники першого видання легендарного роману стали раритетом серед книгопродавців і колекціонерів вже у першій половині ХХ століття. Пояснюється цей факт просто - невелике паризьке видавництво у 1922 р. надрукувало всього близько 150 копій роману на дорогому голландському папері. Також відомо, що Джойс підписав всього два примірника першого видання. І у жовтні 2002 р. на аукціоні Christie's була продана якраз одна з цих підписаних книг. Напис датований жовтнем 1922 р. Так що немає нічого дивного, що підсумкова вартість раритету склала таку рекордно максимальну суму.

«І сходить сонце» Ернеста Хемінгуея - 366 400 $. Роман, що є своєрідною віхою у творчості Хемінгуея, був випущений обмеженим тиражем видавництвом Scribner's у 1926 р. Примірник був проданий на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку у квітні 2004 р. за рекордну суму, перевищивши максимальну оцінну вартості більш ніж у три рази. Адресована вона була доктору Дону Карлосу Гаффі, підпис  розтягнувся на цілих 20 рядків, так що його  коректніше називати   листом.

«Великий Гетсбі» Френсіса Скотта Фітцджеральда - 167 487 $. Роман залишається однією з вершин не тільки творчості Фітцджеральда, але і всієї американської літератури XX століття. До наших днів дійшло не так багато примірників першого видання в ідеальному збереженні. Але періодично вони спливають на різних аукціонах і ставлять цінові рекорди. Перше видання знамените великою кількістю друкарських помилок і дизайном суперобкладинки: жіноче обличчя на синьо-зеленому тлі.

«Гаррі Поттер» Джоан Роулінг - 40 326 $. У липні 1997 р. невелике лондонське видавництво Bloomsbury ризикнуло надрукувати книгу невідомої письменниці про пригоди юного чарівника. Тираж першого видання склав усього 500 примірників, а більша його частина відправилася прямо до шкільних бібліотек. Лише невелика кількість книг потрапила у приватні руки, і саме вони стали мрією багатьох колекціонерів по всьому світу - в силу своєї рідкісності і інвестиційної привабливості. Рівно через 10 років після виходу у світ один з примірників першого видання було продано на аукціоні Christie's у Лондоні за максимально оціночну вартість.

«Над прірвою у житі» Джерома Селінджера - 32 900 $. Автору не сподобалося, як видавництво Little, Brown and Company оформило суперобкладинку першого видання книги. Він зажадав прибрати з її задньої сторінки свій портрет, але безуспішно: до наполегливого прохання автора прислухалися тільки при перевиданнях. Книги першого видання були буквально зметені з полиць у перші місяці після випуску і стали букіністичною рідкістю вже за життя Селінджера. Найдорожчим примірником стала книга, що була «пущена з молотка» у квітні 2001 р. на аукціоні Christie's. Вартість продажу перевищила максимальну оцінну більш ніж у чотири рази. Складно уявити, скільки коштувала б така книга, якби була підписана автором.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий