четверг, апреля 04, 2013

Міська бібліотека Амстердама


 

Нову будівлю бібліотеки отримала кілька років тому столиця Нідерландів Амстердам. Шедевр архітектурної та книжкової думки має 8 поверхів. Ця бібліотека вважається однією з найбільших в Європі, її будівля розташована у самому центрі міста на березі одного з каналів. Будівництво бібліотеки обійшлося місту у 70 млн євро, утримання – ще 25 млн євро на рік.У бібліотеці можна відпочивати, працювати, проводити час з дітьми, читати книжки, дивитися мультфільми або просто зайти помилуватися видами на місто у величезні вікна. Туристи туди заходять заради доступу до комп'ютерів та безкоштовного Інтернету.

В одному із залів бібліотеки можна пограти на піаніно, але тільки не більше 30 хвилин на день - обмеження ввели через велике число охочих. Також у бібліотеці діють театр, радіостанція, зали переговорів, виставковий зал, музей, кафе для читачів і ресторан з терасою. Для дітей є свій поверх, де вони можуть читати книги, грати в он-лайн - ігри або робити уроки, а для тих, кому потрібна «просто бібліотека» передбачений спеціальний зал тиші, де не можна розмовляти  по телефону.
Пропонуємо вам  здійснити віртуальну екскурсію і подивитися, як насправді має виглядати Храм Книжки.

200 бібліотекарів обслуговують відвідувачів з 10-00 до 22-00 без вихідних. Книжки, диски можна брати додому, а можна знайомитися з ними на місці.
Заклад може обслугувати 7 тисяч відвідувачів на день.

Читальні зали розташовані на всіх поверхах і обладнані безкоштовними Wi-Fi зонами та розетками для ноутбуків. У бібліотеці 1000 робочих місць, 600 з них комп’ютеризовано.
28 кілометрів книжкових полиць містять 1,5 млн книжок, журналів, дисків. Сховище розраховане на нові надходження ще протягом 20 років.

Бібліотеку облаштовано спеціальними пристроями для інвалідів. Пандуси для колясок, ліфти, комп’ютери із синтезатором мови для сліпих, спеціальні книжки з великими літерами, аудіокнижки – усі можливості, що надає сучасна техніка.
Плата за користування диференційована: діти до 19 років – безкоштовно, з 19 до 22 років – 15 євро на рік, з 22 до 64 років – 25 євро на рік, для компаній – 149 євро на рік.
Улюблений вид транспорту – велосипед, а також машини читачі можуть залишити на закритій стоянці.
Міська бібліотека Амстердама – це не просто книгосховище, але й культурний простір, освітній центр, а сусідство її з новим концертним залом та консерваторією створює додаткові можливості для відвідувачів.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий