понедельник, июля 28, 2014

З полиці на екран: екранізації яких книжок ми скоро побачимо?

Ні для кого не секрет, що зняти кіно за книгою - нелегке режисерське завдання. А зняти гарне кіно за гарною книгою взагалі вдається одиницям. Скільки разів ми, виходячи з кінотеатру, були розчаровані  - все не так: і головний герой не того типажу, і події перекручені, і основна думка загублена.
Ми пропонуємо познайомитися з найочікуванішими екранізаціями цього року. Читаємо, дивимося, порівнюємо відчуття.  А може комусь із режисерів вдасться повторити неймовірну правдоподібність В. Бортко з його фільмом «Собаче серце», знятого за книгою М.О. Булгакова?


А. і Б. Стругацькі «Важко бути богом» (реж. О. Герман,  Росія). Одна з найвідоміших  повістей радянської фантастики. Захоплююча, повна драматизму історія життя, любові і пригод дона Румата з королівства Арканар на далекій планеті - лицаря з двома мечами, під ім'ям якого ховається резидент з планети Земля XXII століття Антон.
Картина повинна сподобатися шукачам нових смислів, форм, цінителям рукотворних, а не комп'ютерних ефектів.          

Ф.М. Достоєвський «Двійник» (реж. Р. Айоаді, Великобританія). Ми можемо не любити зарубіжні екранізації російської класики, звинувачуючи їх  у голлівудській поверховості, але навряд чи відмовимося від пропозиції дізнатися, що ж вони знову «про нас» зняли.
Фільм є варіацією на тему однойменного оповідання відомого російського письменника про  закомплексованого петербурзького чиновника, в якого несподівано з'являється двійник - набагато більш смілива і успішна людина. Спочатку він псує репутацію героя, а потім повністю витісняє його з життя. Повість вийшла спірною, і сам письменник визнавав її недоліки, однак саме на її основі були написані «Спостерігач» В. Набокова і «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда» Р.Л. Стівенсона.

    
       Г. Флобер «Мадам Боварі» (реж.  С. Бартез, США). Головна героїня - один з найяскравіших жіночих образів європейської літератури.  Юна мадам Боварі, замучена спрагою любові і особистого щастя, - у новій екранізації відомого роману.       

     
     Дж. Р. Р. Толкієн «Хоббіт, або Туди і назад» (реж. П. Джексон, США). Повість  народилася з невеликої казки, що її автор склав для своїх синів. Разом з ними він навіть намалював карти чарівної країни - Середзем'я. Спочатку книжка замислювалася як дитяча, але хто ж міг   подумати, що з часом в Середзем'ї розгорнуться недитячі баталії, а тисячі шанувальників Професора перенесуть їх у реальний світ?       
У кінці 2014 р. на екранах з'явиться фінальна частина екранізації цієї книги.


 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий