четверг, июля 31, 2014

Найкращі книги про Першу світову війну

      1 серпня 2014 р.  виповнюється 100 років з початку Першої світової війни. Ця війна стала  катастрофою в людській історії, забравши  мільйони життів і погубивши чотири імперії. І хоча про цю трагедію написано сотні книг, палкі суперечки про її причини та підсумки  тривають досі.
   Перша світова війна визначила характер всієї післявоєнної культури, але найбільш яскраво вона втілилася в художній літературі. Пропонуємо вам найкращі книги про ці страшні події  ХХ ст.


    Е.М. Ремарк «На західному фронті без змін». Один з найяскравіших літературних творів про Першу світову війну. Основна тема  роману - доля «втраченого покоління», життя тих, хто вижив на війні, але повернувся додому покаліченим і фізично, і морально.

   Е. Хемінгуей, «Прощавай, зброє!». Найкращий роман англомовної літератури про  війну, на якій наївні хлопчики ставали «гарматним м'ясом», про війну, де любов - лише коротка мить спокою, що не має ні минулого, ні майбутнього.

   Р. Олдингтон «Смерть героя». В основі роману - пристрасна та саркастична розповідь про Англію початку XX ст. і катастрофу під назвою «Перша світова війна». У центрі оповідання - молодий художник, який заплутався в особистих відносинах і потрапив у пекло війни.

    А. Барбюс «Вогонь». Ця книга - перший  революційний твір французької літератури XX ст. про руйнівну силу Першої Світової, про те, що сталося з багатьма її учасниками.

    В. Пікуль «Моонзунд». Одна з найсильніших книг популярного російського письменника, який зумів відродити кращі традиції історичного роману. Книга розповідає про героїчний подвиг російських моряків на Балтиці проти німецького флоту напередодні Жовтневої революції.

     С. Фолкс «Спів птахів». Це багатоплановий твір, дія якого розгортається в різних часових проміжках і в різних місцях - на полях битв Першої світової війни, в мирний час - незадовго до війни і десятиліття потому, у Франції і в Англії. На прикладі фронтової історії головного героя, простого англійського солдата і його сім'ї, автор показує, як війна впливає на характери і долі людей.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 комментария:

  1. Читала з цього переліку перші дві книги. Дуже вразив Ремарк, я б навіть сказала, що шокував своїми описами жахіття війни. Натомість в Хемінгуея події відбуваються в основному по військових лікарнях, але все одно постійно відчувається напруга, невимовна втома головного персонажа від всього, що відбувається. "Прощавай, зброє!" - одна з моїх улюблених книг.

    ОтветитьУдалить
  2. Я б добавила "Безкрилі птахи" Луї де Берньєра. Потрясний роман. Ми звикли, що Перша світова це європейські події, тут історія греко-вірмено-турецького геноциду Трохі містики, рокове кохання, незвичайні ситуації на фоні південного колориту, звичаїв, я була в захопленні. І як же не згадати "Пригоди бравого вояка Швейка"?! Гашека

    ОтветитьУдалить
  3. А чомусь забули Ернста Юнґера "В сталевих грозах". А саме ця книга стала натхненням Ремарка.

    ОтветитьУдалить