вторник, июля 29, 2014

В яких умовах працювали відомі письменники

     Для написання книги потрібно у першу чергу натхнення. Але до кожного письменника приходить своя муза, причому приходить вона не завжди і не скрізь. На які тільки хитрощі не йшли знамениті автори, щоб знайти те місце для роботи, коли сюжет  складається в їхній голові найкращим чином. І хто б міг подумати, що великі твори створювалися в подібних умовах!


   Агата Крісті, вже видавши десяток книг, в анкетному рядку «рід занять» вказувала «домогосподарка». Вона працювала уривками, не маючи ні окремого кабінету, ні навіть письмового столу. Писала в спальні за столиком або могла примоститися за обіднім столом у перервах між прийомами їжі.

   Ернест Хемінгуей все життя вставав на сході сонця. Працював до полудня, стоячи біля полиці. На полиці стояла друкарська машинка, на машинці лежала дерев'яна дошка з листами для друку. Списавши олівцем всі аркуші, він передруковував написане. Кожен день він підраховував кількість написаних слів і будував графік.

   Володимир Набоков писав текст на невеликих картках, потім складав з ​​них сторінки і глави книги. Таким чином рукопис і робочий стіл вміщалися в коробці. «Лоліту» він писав ночами на задньому сидінні автомобіля, вважаючи, що там немає шуму і відволікаючих чинників.

    Джейн Остін жила з матір'ю, сестрою, подругою і трьома слугами. У неї ніколи не було можливості усамітнитися. Письменниці доводилося працювати в сімейній вітальні, де їй в будь-який момент могли перешкодити. Писала вона на маленьких клаптиках паперу, і як тільки лунав скрип дверей, вона встигала заховати записки і дістати корзинку з рукоділлям.

    Марсель Пруст працював ночами, вдень спав до трьох або чотирьох годин. Писав він у ліжку, розташувавши зошит на колінах. Щоб не заснути, брав кофеїн у таблетках. Найімовірніше  мучив він себе навмисно, вважаючи, що фізичне страждання дозволяє досягти висот у мистецтві.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий