понедельник, января 25, 2016

Найкращі книги 2015 року

   Підводячи підсумки 2015 року, можна сказати, що він видався врожайним на цікаві книги. Це був відмінний рік для жінок-письменниць, дебютантів, довгоочікуваних прем'єр відомих майстрів пера і для критиків, які складають найрізноманітніші рейтинги.
   Якщо ви хочете бути в курсі літературних тенденцій або просто шукаєте книжкові новинки, серед прем'єр минулого року ви обов'язково знайдете для себе гідну книгу.


  Д. ван Ковеларт «Принцип Поліни». Це елегантний і непередбачуваний роман від французького письменника, лауреата Гонкурівської премії. Головний герой - успішний письменник, прогулюючись по букіністичних крамницях, випадково знаходить серед книг свій перший роман, на сторінці якого бачить свій підпис: «Поліні і Максу». Колись ці двоє були найважливішими людьми в його житті. Багато років тому герой тільки опублікував свій перший роман, і літературні читання повинні були відбутися в міській в'язниці. Поліна була студенткою, якій дуже хотілося потрапити на презентацію книги, а Макс - одним з ув'язнених. Того дня їхні долі переплелися, а зустріч стала початком міцної дружби і вірного кохання ...

  М. де Керангаль «Лагодити живих». Молода людина потрапляє до страшної автокатастрофи, в якій гине. Точніше сказати, гине її мозок. Сучасна апаратура продовжує підтримувати життя в її несвідомому тілі, так як  батьки вірять, що їхній хлопчик живий. Доктор просить віддати його органи людям, які потребують трансплантації. Але батьки не можуть погодитися з тим, щоб добровільно вбити свого сина і віддати його частинку чужим людям. Письменник розповідає історії багатьох людей, яких пов'язує поки ще живе серце юнака.

  С. Кинг «Відродження». Вражаюча історія рок-музиканта і його чи то рятівника і друга, чи то «злого генія» - священика, який порвав з церквою і відкрив секрет «таємної електрики», зцілювальної й одночасно руйнуючої людей. Це новий захоплюючий роман «короля жахів» про загадкове і надприродне? Або  притча про життя і смерть  у кращих традиціях Едгара По і Рея Бредбері? Кожен читач дасть свою відповідь на ці питання ...

  П. Хокінс «Дівчина в поїзді». Це один з найяскравіших бестселерів останніх років, справжня книжкова сенсація, що викликала захоплені відгуки. Нещасна 30-річна Рейчел звільнена з роботи, але все одно щодня їздить на електричці з передмістя до Лондону, хоча робити їй там вже рішуче нічого. Якось раз електричка ненадовго пригальмовує біля особняка, в якому живе одна щаслива подружня пара. Рейчел спостерігає за ними, заздрить, тужить, придумує чоловікові і дружині біографії та імена, уявляє, як вони обідають, як подорожують ... А потім з новин дізнається, що жінка з цього особняка безслідно зникла. І розуміє, що незадовго до цього випадково з вікна поїзда підгледіла епізод, який, можливо, є ключем до розгадки таємниці.

  М. Дочинець «Карби і скарби». Твори популярного українського письменника знають і люблять по всьому світу. На сторінках його нової книги він шукає відповіді на одвічні питання, близькі кожному: хто ми, навіщо прийшли в цей світ, куди йдемо. Ви доторкнетеся до споконвічної  мудрості українського народу, що її зберігають Карпатські гори, віднайдете  ту одвічну гармонію, що є основою нашого існування на землі. Ця книга - неспішна розповідь про  пережите й побачене. Мозаїка образів підкуповує своєю щирістю, простотою і мудрістю, захоплює й не відпускає, навіть коли перегорнена  остання сторінка.

  Е. Дорр «Все невидиме нам світло». Книга від лауреата багатьох престижних літературних премій розповідає про зустріч сліпої французької дівчинки і боязкого німецького хлопчика, які намагаються, кожен на свій манер, вижити, поки кругом йде війна, не втратити людську подобу і зберегти своїх близьких. Це книга про любов і смерть, про те, що з людьми робить війна, про те, що невидиме світло переможе навіть саму безнадійну темряву.

  Ф. Тільє «Запаморочення». У новому трилері письменникові вдається створити льодову і одночасно задушливу атмосферу пастки, що зачинилася. Герой роману - альпініст, який підкорив багато головних вершин, одного разу вночі раптом опиняється  прикутим до скелі в  печері, вихід з якої завалений. Навколо холод, лід, тьма, а поруч -  його собака і два незнайомця: один теж прикутий ланцюгом до скелі, інший може пересуватися, але на ньому - залізна маска з кодовим замком, що вибухне, якщо він у пошуках порятунку переступить червону лінію. Мимовільні в'язні губляться в здогадах: як і через що вони опинилися тут, хто маніпулює ними? Але головне - до якої міри відчаю й озвіріння здатна дійти людина, щоб вижити?

  Х. Лі «Піди постав сторожа». Це роман, який чекали всі! Дія відбувається через двадцять років після подій, описаних у книзі «Убити пересмішника». Це незабутня книга мудрості, гуманності, пристрасті, гумору і історичної достовірності. Мільйони читачів у всьому світі знову зустрінуть улюблених героїв, і зануряться до атмосфери забобонів і клаустрофобії маленького містечка,  блискуче описаного письменницею.

  Ю. Винничук «Аптекар». Події нового роману одного з кращих письменників сучасної України розгортаються у середньовічному Львові. Молодий доктор, відучившись в університеті і взявши участь у війні з турками, повертається на батьківщину під чужим ім'ям і отримує у спадок аптеку. Книга рясніє детективними сюжетами: хлопець видає себе за вбитого друга, дівчина прикидається юнаком, група молодих людей влаштовує кінне полювання за повією, знахарок оголошують відьмами і піддають тортурам ...
Автор знову дивує тим, що новий роман, котрий поєднує в собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий ні на один попередній.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий