суббота, января 16, 2016

«Релігійні» книги


    «Бог один - шляхів до нього багато», - ця істина існує не одне десятиліття, а може, й довше. Вона символізує, за суттю, різноманітність земних доріг, що ведуть до Творця. Щорічно у третю січневу неділю у світі відзначають унікальну, урочисту й у чомусь історичну дату - Всесвітній день релігії. ООН заснувала цей день у 1950 р. з єдиною метою - показати загальну основу всіх наявних на планеті віросповідань, їхню потужну силу, що повинна діяти в напрямку об'єднання народів.
   Пропонуємо книги, де однією з основних тем є релігія чи головними героями є релігійні діячі.


  Д. Дідро «Черниця». Це одна з найяскравіших і сильних книг, один з найвражаючіших реалістичних романів не тільки французької, але й світової літератури. Задум книги визрівав під впливом сенсаційних викриттів таємниць, прихованих за монастирськими стінами.

  Е.-Е. Шмітт «Оскар і Рожева Дама». Книга одного з найяскравіших сучасних європейських письменників - це, за одностайним визнанням критики, маленький шедевр. 10-річний хлопчик, хворий на лейкемію, пише Господу Богу, з чарівним гумором і безпосередністю розповідаючи про забавні і сумні пригоди лікарняного життя. За цією нехитрою розповіддю криється висока філософія буття, смерті, страждання, до якого неможливо залишитися байдужим.

  Д. Вулфолк Крос «Іоанна - жінка на папському престолі». У книзі розповідається неймовірна і разом з тим реальна історія жінки, яка була готова пожертвувати життям, щоб виконати своє призначення. Її існування було оточено таємницею. Її ім'я викреслили з підручників історії. Її життя стало легендою. Страсна і мужня Іоанна вміла любити, ризикувати і перемагати. Вона змінила обличчя релігії і зійшла на папський престол. Два роки по тому її ім'я зникло з архівів Ватикану ...

  Ж. Сарамаго «Каїн». Це остання книга відомого португальського письменника і лауреата Нобелівської премії. У своїй творчості він займався питаннями релігії і, можна так сказати, переписував Біблію. Роман починається з того, як Бог укладає з героєм «договір про розмежування відповідальності за смерть Авеля». Таку Біблію ви ще не читали!

  А. Перес-Реверте «Шкіра для барабана». Батькові Лоренцо Куарту доручено таємно розслідувати справу, в яку Його Святість Папа Римський не хоче оповіщати  світську владу. Героєві належить знайти відповіді на дуже складні питання. Чи може сама будівля старої церкви вбивати людей, які загрожують їй знищенням? Які темні пристрасті ховаються в стінах храмів і під величними ризами церковників? Чому любов настільки заволодіває серцем людини, що перед нею меркнуть і обітниці, і почуття обов'язку, і моральні принципи, що здавалися такими непохитними? ...

  С. Шаріфф «Паранджа страха». Самія - третя дитина в сім'ї алжирців, де сповідують іслам і для яких народження дівчинки - покарання, послане Аллахом. У 16 років її насильно видають заміж за релігійного фанатика. Заради своїх дітей і, насамперед, двох дочок Самія здійснює неможливе: вона біжить з Алжиру - зі світу, де жінка позбавлена ​​всіх прав, навіть таких простих, як право любити і жити в мирі.

  М. Делібес «Єретик». Це напружений, динамічний історичний роман. По Європі котиться хвиля лютеранства, і католицька церква протиставляє їй всю міць Інквізиції. В Іспанії переповнені тюрми, палають багаття, неспинно засідає Священний Трибунал, катуючи  все нових і нових єретиків... У центрі оповідання - доля удачливого комерсанта, який всією душею прийняв лютеранство і жорстоко за це поплатився.

  І. Во  «Єлена». У центрі роману - доля Єлени Флавії, матері римського імператора Костянтина, засновника Константинополя. Ця жінка  за легендою знайшла частини хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Ця подія стала найважливішою віхою європейської історії - з визнанням християнства офіційною релігією Римської імперії.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий