среда, мая 15, 2013

Екранізації художніх творів, що отримали премію «Оскар»


     Любителям книг всесвітньо відома кінопремія «Оскар» далеко не чужа. В яскравих вогнях Голівуду найчастіше номінуються фільми, в основі яких -   дуже популярні або нікому не відомі книги. Перетворившись на фільми, багато книг практично набули світової слави, інші ж - навпаки, своєю популярністю підігріли інтерес до екранізацій.
     Ми пропонуємо вам познайомитися з художніми творами, що потрапили на великий екран і отримали престижну премію «Оскар». Можливо, про книжкову основу деяких сценаріїв ви і не здогадувалися.

«Бунт на «Баунті» Чарльза Нордхоффа. Кращий фільм 1935 р., в якому знялися Чарльз Лоутон, Кларк Гейбл і Франшот Тон, присвячений подіям повстанню частини екіпажу на британському кораблі «Баунті» у 1789 р.  під час експедиції за хлібними деревами в Тихому океані.

«Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл. Цей фільм з Кларком Гейблом і Вів'єн Лі отримав Оскара як кращий фільм 1939 р. Він і досі залишається шедевром кінокласики XX століття і входить до десятки кращих екранізацій художніх творів.

«Ребекка» Дафни Дюмор'є. Кращий фільм 1940 р. (режисер Альфред Хічкок) з Лоуренсом Олів'є і Джоан Фонтейн у головних ролях розповідає про наївну молоду жінку, що вийшла заміж за багатого вдівця.
«Гамлет» Вільяма Шекспіра. Класичний фільм, знятий за трагедією великого драматурга, був оголошений найкращим у 1948 р.

«Уся королівська рать» Роберта Пенна Уоррена. Екранізація книги, в основі якої - історія жорсткого політика, стала кращою у 1949 р.

«Навколо світу за вісімдесят днів» Жуля Верна. Ця адаптація пригодницького роману, що розповідає про незабутню подорож, почату в результаті одного парі, стала кращим фільмом 1956 р.

«Міст через річку Квай» П'єра Буля. Ця екранізація книги, що розповідає про захоплених в японський полон британських солдатів, стала кращим фільмом 1957 р.

«Бен-Гур: повість про Христа» Лью Уоллеса. Екранізація знаменитого історичного роману, дія якого відбувається у першому столітті нашої ери, була оголошена кращим фільмом 1959 р.«Олівер    Твіст»    Чарльза    Діккенса.    Відома    історія англійського класика стала кращим фільмом у 1968 р.

«Хрещений батько» Маріо П'юзо. Класичний роман про життя одного з наймогутніших  мафіозних кланів Америки - клана дона Корлеоне. Коли актори Марлон Брандо та Аль Пачіно під керівництвом режисера Френсіса Форда Кополли перенесли цю історію на екран, члени журі одноголосно віддали Оскара за кращий фільм 1972 р. саме їй. А разом і ще чотири статуетки, у тому числі й Маріо П'юзо, за адаптований сценарій.

«Пролітаючи над  гніздом зозулі» Кена Кізі. Знаменита екранізація (режисер Мілош Форман, у головній ролі Джек Ніколсон) роману, дія якого відбувається     в     психіатричній    лікарні,     удостоїлася    5     Оскарів у найпрестижніших номінаціях та стала кращим фільмом 1975 р.

«Танцюючий з вовками» Майкла Блейка. Можливо, не всі знають, що в основі сценарію знаменитого фільму - книга, сюжет якої відбувається під час громадянської війни в США. Режисер і виконавець головної ролі Кевін Костнер отримав премію «Оскар» у 1990 р. за кращий фільм року.

«Мовчання ягнят» Томаса Харріса. Фільм, що неодноразово визнавався кращим трилером за всю історію кіно, отримав 5 Оскарів. Актори Джоді Фостер і Ентоні Хопкінс передали жахи, що леденять душу, на екрані так правдиво, що фільм був визнаний кращим у 1991 р.

«Форрест Гамп» Уїнстона Грума. Екранізація (режисер Роберт Земекіс, у головної ролі   Том Хенкс)  книги, що є втіленням міфу про «американську мрію» й одночасно гострою сатирою  на американське суспільство другої половини XX століття, принесла фільму нагороду за кращий фільм   1994 р.

«Англійський пацієнт» Майкла Ондатже. В основі роману лауреата Букерівської премії - сплетіння чотирьох доль героїв під час Другої світової війни. Режисер  Ентоні Мінгелла та виконавці головних ролей  Джульєт Бінош і Рейф Файнс принесли фільму  9 номінацій на Оскар, у тому числі за кращий фільм 1996 р.

«Володар кілець» Джона Рональда Руела Толкіна. Ця книга -найвідоміший твір жанру фентезі - «ожила» на екрані, завдяки режисеру Пітеру Джексону. Фільм отримав 11 премій «Оскар», у тому числі й як кращий фільм  2003 р.

«Горбата гора» Енні Пру. Екранізація книги, де розігрується досить дивна історія одностатєвого кохання, отримала премію «Оскар» за кращий фільм у 2005 р.

«Життя Пі» Янна Мартела. Пригодницька книга лауреата Букерівської премії, в основі якої - дивовижна історія співіснування індійського підлітка і бенгальського тигра на борту рятувальної шлюпки. Однойменний фільм отримав премію «Оскар» у 4 номінаціях у 2013 р.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий