суббота, мая 04, 2013

Безкоштовні всесвітні міні-бібліотекиБуккросинг - рух, що рік від року стає все більш популярним у світі. Ідея обмінюватися прочитаними книжками, що залишені  у громадських місцях, виникла у 2001 р., і з тих пір її шанувальників все більше. А ось у 2009 р. виникла не менш похвальна ініціатива - створювати цілі міні-бібліотеки, де будь-який бажаючий міг би вибрати книгу собі до смаку.


Маленькі безкоштовні бібліотеки - це новий некомерційний проект, спрямований, в першу чергу, на те, щоб люди не тільки збагачували свій внутрішній світ за допомогою читання книг, але і знаходили друзів й однодумців, з якими можна було б обговорити прочитане. Маленька безкоштовна бібліотека - це не що інше, як невеликий стелаж з книгами, який будь-яка людина може встановити у дворі свого будинку. Правило користування такими книгосховищами дуже просте: узявши книгу, не забудь покласти на її місце іншу. Таким чином, відбувається постійне оновлення «вмісту» бібліотеки.

Ідея створити такі нестандартні бібліотеки прийшла  американцям. З одного боку, це сприяє підвищенню грамотності серед читачів, розширенню їхнього кругозору, з іншого - зближує користувачів. Крім того, багато людей підходять творчо до створення міні-бібліотек, так що вони поступово стають справжньою прикрасою міст.

З кожним роком маленьких безкоштовних бібліотек налічується все більше: у 2011 р. у світі було зареєстровано 100 штук, сьогодні їх вже більше 6 тис., планується, що до кінця 2013 р. їх буде не менше 25 тис. Власники подібних бібліотек можуть реєструвати їх в Інтернеті, щоб потенційним читачам було легше відшукати книги.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий