понедельник, февраля 24, 2014

Найнезвичайніші видання Біблії

    Біблія потрапила до Книги рекордів Гіннеса як книга, видана найбільшим тиражем. Тільки за два останніх століття він  склав 8 млрд примірників. Біблія перекладена на понад 2500 мов  світу. 10 січня 1514 р. в Іспанії надруковано першу в світі  Біблію на декількох мовах.
    Ми пропонуємо познайомитися з  найнезвичайнішими виданнями Біблії.


     Найдорожча Біблія. Найдорожчою  вважається Біблія Гутенберга. Ця книга, що вийшла у 1456 р., стала крапкою відліку історії  книгодрукування в Європі. Гутенбергом було надруковано 180 прим. Біблії: 45 - на пергаменті, а решта -  на італійському папері з водяними знаками. До наших днів з повним  змістом збереглася тільки 21 книга. Примірники її оцінюють від $ 25 млн до $ 35 млн.

   Найменша Біблія. Вчені з ізраїльського технологічного університету «написали» весь текст Старого завіту на кремнієвій пластинці площею 0,5 квадратного міліметра. Візуально цю платівку неможливо відрізнити від піщинки. Для написання тексту був використаний пучок іонів гелію. Процес зайняв всього 1 годину. За цей час на кремнієву пластинку нанесли 300 тис. слів давньоєврейською мовою.
       
    Найбільша Біблія. Найбільшу у світі Біблію довжиною  249 см (у відкритому вигляді) і висотою в 110,5 см створив американський тесля у 1930 р. Вага Біблії становить 496 кг, об'єм - 8048 віддрукованих вручну сторінок, шрифт тексту  - майже 3 см заввишки. Створювалася вона  за допомогою саморобного друкарського преса. На реалізацію проекту  було витрачено 2 роки і $ 10 тис. У даний час цю книгу можна побачити в бібліотеці Абеліського Християнського Університету, де вона зберігається в дубовому футлярі.

    Біблія в Сіоні. Російським видавничим домом «Дейч»  випущена  6-томна «Біблія в Сіоні» - єдине у світі видання. Її унікальність  полягає в тому, що томи Святої книги поміщені в Сіон - давнє сховище церковного начиння, що сьогодні практично не зустрічається. Сіон виготовлений зі срібла з позолотою та бронзи. Тома книги вставлені в ніші, вкриті оксамитом. Вага Сіону з шістьма томами Біблії - більше 40 кг. Спеціальний механізм, розроблений в Музеї Книги Вадима Вольфсона, дозволяє повернути Сіон так, щоб взяти потрібний том.


  Радянська Біблія У радянські часи отримати доступ до релігійної літератури було вельми складно. У 1960-х роках Корній Чуковський запросив дозвіл на видання біблійних переказів, адаптованих для дітей відомими літераторами. Проект дозволили, але тільки за умови, що в книзі не повинні згадуватися ні Бог, ні євреї. Чуковський придумав для Бога псевдонім «Чарівник Яхве». Біблія для дітей була випущена у 1968 р. видавництвом «Дитяча література» і називалася «Вавилонська вежа та інші стародавні легенди», але практично відразу була знищена. Наступне видання книги відбулося тільки у 1990 р.
     
    Біблія Сальвадора Далі. У 1963 р. колекціонер, мільйонер та істинно віруючий християнин Джузеппе Альбаретто запропонував Сальвадору Далі проілюструвати нове видання Біблії. Той з радістю погодився. За 2 роки один з найбільш зухвалих живописців ХХ століття створив свій найбільший графічний цикл - 105 робіт у змішаній техніці (гуаш, акварель, туш, олівець і пастель). Ще 3 роки знадобилося, щоб малюнки перевести в літографію. Після виходу першого видання в Італії випустили особливий примірник в білій шкіряній палітурці з золотом. Цю книгу подарували Папі Римському. У 2013 р. Біблія з ілюстраціями Сальвадора Далі вперше була випущена російською мовою. Російський текст Святого Письма надано видавництвом Московської Патріархії.


    Найбільша рукописна Біблія Суніл Йосип Бхопал з Індії створив найбільшу в світі рукописну Біблію. Священна книга складається з 16 тис. сторінок і важить 61 кг. Ентузіаст переписав від руки всі вірші Нового Завіту за 123 дні.

      
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий