вторник, февраля 04, 2014

Оригінальні книжкові скульптури

  
       Як це не сумно, але доля більшості старих книг – пилитися  на бібліотечних полицях або продаватися за безцінь у крамницях букіністів. Американський художник Террі Бордер вирішив вдихнути нове життя у старі видання. За допомогою звичайного дроту він перетворив книги в м'якій палітурці на... справжні скульптурні мініатюри.

      Террі Бордер дуже любить книги і вважає, що вони не повинні доживати свій вік у забутті. Художник із задоволенням перечитує романи відомих письменників і «трансформує» книгу на подобу головного героя. Так, книга про подорожі Гуллівера перетворилася на велетня, який стискає в руках крихітних людей, відомий роман-антиутопія «1984» з'явився в образі  Великого Брата, який за всіма спостерігає і все записує, а поема «Одіссея» нагадує людину, яка відправилася у довгу мандрівку  із чемоданом у руці.
     Серед робіт Террі Бордер можна побачити скульптури, створені з книг Брема Стокера, Зигмунда Фрейда, Шекспіра та інших письменників. Усього колекція налічує 19 творів. Художник каже, що не планує зупинятися на досягнутому і готовий до подальших експериментів. Він не вважає своє захоплення знущанням над книгами  -  навпаки, впевнений, що так повертає їх до життя.
      Можливо, такі дотепні скульптори, як Террі Бордер, зацікавлять потенційних читачів, а значить, - безсмертні твори  класиків літератури знову і знову будуть затребувані у наших сучасників.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий