среда, февраля 22, 2017

10 невеликих книг, що читаються «на одному диханні»

Більшість читачів не люблять читати маленькі за обсягом книги, вважаючи їх нецікавими або занадто легкими. Представлені вашій увазі невеликі книги доводять, що в літературі розмір точно не має значення.

Е. Хемінгуей «Старий і море». Ця книга подарувала автору Пулітцерівську і Нобелівську премії. Зовсім непогано для книги в 110 сторінок! «Людина не для того створена, щоб терпіти поразки. Людину можна знищити, але її не можна перемогти » - ось основна ідея повісті, що вже давно стала сучасною класикою. Історія рибалки Сантьяго - це історія нелегкого шляху людини на землі, яка кожен день бореться за життя і разом із тим прагне співіснувати в гармонії та злагоді зі світом.

А. Камю «Сторонній». Повість написана в незвичайному стилі - короткі фрази в минулому часі. У ній розкривається історія людини, яка вчинила вбивство, не розкаялася, відмовилася від захисту в суді і була засудженна до смертної кари. Перша фраза книги стала знаменитою: «Моя мати померла сьогодні. А може і вчора, не знаю точно». Це глибоко філософська робота, яка принесла її автору світову популярність.
Д. Оруелл «Скотний двір». Повість, названа автором казкою, є алегорією тоталітарних режимів 1930 рр. Автор малює революцію на фермі, де тварини витісняють своїх господарів. Бездумні вівці, що йдуть за кожним диктатором, свині, які всюди шукають свою вигоду, розумний осел, який бачить, що відбувається навколо, але так нічого і не робить… Все це дуже нагадує помилки людей.


     Е.М. Ремарк «На західному фронті без змін». Це історія про «втрачене покоління» молодих людей, що пішли на фронт під час Першої світової війни. Герой книги розповідає про людей, відрізаних від спокійного життя, і про тих, хто залишився їх чекати. Цей твір не є ні обвинуваченням, ні сповіддю. Це тільки спроба розповісти про покоління, що його погубила війна, про тих, хто став її жертвою, навіть якщо врятувався від снарядів.

      І.В. Гете «Страждання юного Вертера». Ця книга підняла хвилю самогубств після першої публікації, що згодом була названа «ефектом Вертера». Цей ефект був такий сильний, що влада заборонила поширення книги. Трагічна історія головного героя, який не знайшов відповідь на своє почуття і був відкинутий суспільством, породила низку продовжень і наслідувань.


О. Уайльд «Портрет Доріана Грея». Ця історія людини зробила сенсом свого існування пошуки нових, все більш витончених відчуттів і вражень. Залишаючи за собою скалічені долі, розбиті серця, прирікаючи людей на загибель, головний герой і сам стає вбивцею. Цей роман, що отримав скандальну славу і викликав суперечливі оцінки сучасників, став шедевром англійської художньої прози.

   Е. Берджесс «Заводний апельсин». Книга написана автором за три тижні, щоб швидко заробити грошей. Історія розповідає про банду жорстоких тінейджерів. Це - одна з найбільш захоплюючих антиутопій      XX ст., де терор підліткових банд стикається з нищівною силою держави.


    Е. Візель «Ніч». Книга лауреата Нобелівської премії - спогади про пережите в німецьких таборах смерті. Це історія депортації 15-річного Елі Візеля і його сім'ї із румунського містечка Сігата восени 1944 р. І, важко не назвати цей твір книгою про втрату віри.
Вольтер «Кандид». Філософський твір, що вражає своєю неординарністю. Автор дотепно висміює людські пороки, іронічно розмірковує про світ, повний забобонів, насильства і дурості. Авантюрний сюжет, велика кількість комічних ситуацій, гротескних образів, безглуздих збігів обставин, веселе накопичення неймовірних подій та фантастичних пригод, блискучий стиль роблять цю повість захоплюючою.

А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Зворушлива і дуже сумна казка, написана романтиком на схилі своїх років про людину і самотність, про любов і дружбу, про те, що автор вважав найважливішим у своєму житті. Ця книга - джерело мудрих цитат, одна з тих книг для дітей, що насправді є книгою для всіх вікових груп. Деякі читачі знаходять кінець книги дещо складним для дітей, а інші вважають складним і для дорослих.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий