понедельник, февраля 20, 2017

«Залізнична» бібліотека

Якщо вірити прислівю, що «книга - найкращий подарунок», то бібліотека повинна бути найкращим місцем на Землі. Найкраще - це не тільки хороші книги, але і презентабельний інтерєр, а також місце дислокації, часом зовсім несподіване.

Так, у 2014 р. непомітну стару будівлю залізничного вокзалу в м. Румі (Польща) модернізували та перетворили на комфортну і сучасну бібліотеку під назвою «Станція Культура», що стала унікальним поєднанням транспортного вузла з культурним центром. І тепер в затишному просторі розмістилися: бібліотека, майстерні фотографії, живопису і скульптури, куточок для малюків (з освітньою літературою і розвиваючими іграми), комп’ютерні робочі місця на антресолі, конференц-зали, а також офіси громадських організацій.

Кожен любитель літератури може прийти до читального залу, що колись був залом очікування, і з книгою в руці зручно розташуватися на диванах у формі купейних відсіків. Це не єдиний «залізничний» акцент в оформленні інтерєра: чорно-червоні елементи нагадують кольори старого локомотива, полки стилізовані під станційні платформи, а час відміряє вокзальний годинник.

Залізнична станція не втратила своїх початкових функцій, однак площа вокзалу, обслуговуючого головним чином поїзди приміського сполучення, тепер займає всього 20 % приміщення.

Проект «Станція Культура» був реалізований у рамках урядової програми «Бібліотека + інфраструктура бібліотек 2011-2015», що її очолював Інститут книги. На дизайн інтерєра, придбання і монтаж устаткування бібліотека отримала 735 тис. злотих (близько 170 тис. євро). Бібліотека розташовується на 1,5 тис. квадратних метрах. Цей проект приваблює не тільки жителів міста, до нього тепер прикуті заздрісні погляди любителів архітектури з усього світу. А нещодавно журі престижного міжнародного конкурсу «Library Interior Design Awards» нагородило «Станцію Культура» премією «Краща бібліотека світу».

Нова бібліотека стала обовязковою зупинкою для всіх любителів книг.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий