четверг, февраля 23, 2017

Унікальна книга ХVІ ст.

У Національній бібліотеці Швеції знаходиться унікальна книга, надрукована в ХVІ ст. в Німеччині. Вона скріплена металевими зажимами, розкривши які, можна прочитати ту чи іншу публікацію. Даний тип палітурки називається «dos-а-dos» (від французького «спина до спини») і сьогодні практично не використовується.

Першим розповів про оригінальне видання знаменитий історик Ерік Кваккел, який з давніх-давен спеціалізується на вивченні середньовічних книг. Він був вражений унікальністю видання: зазвичай методом «dos-а-dos» об'єднували воєдино 2 книги, тут же в одному виданні творцям вдалося зібрати 6 різних книг, об'єднаних релігійною тематикою.

Всі сторінки списані стародавніми молитовними текстами. Причому, інформації в книзі так багато, що писати її німецьким священнослужителям довелося 20 років (з 1550-го по 1570-й рр.). До видання увійшов твір Мартіна Лютера і «Короткий катехізис».


Сьогодні побачити унікальне видання можуть лише обрані. Справа в тому, що за багато століть сторінки і палітурка книги значно пошарпалися, й історики бояться, що зайве втручання буде для неї згубним.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий