вторник, февраля 28, 2017

Найвідоміші музеї книг світу

Книга - особлива памятка історії і культури, тому не випадково вона є одним з найдавніших обєктів колекціонування. У другій половині XIX ст. зявилися перші музеї книги, колекції яких формувалися на основі книгознавчих уявлень. Сьогодні багато музеїв книги виникають у великих бібліотеках, книгознавчих центрах, видавництвах, створюються на підприємствах, пов’язаних з виробництвом книги.
Пропонуємо вам познайомитися з найвідомішими книжковими музеями світу.

Найстарішим музеєм книги і книжкової справи є Німецький музей книги і писемності (м. Лейпциг), відкритий у 1885 р. В його основу лягла колекція німецького бібліофіла і видавця І. Г. Клема. У фондах музею міститься понад 500 тис. експонатів, в т.ч. рукописи, інкунабули, рідкісні видання XVI-ХХ ст., зразки графіки, колекція паперу, старовинні шрифти і друкарські машини.


Гутенбергський музей (м. Майнц, Швейцарія) - найбільший музей книги і книжкової справи, відкритий у 1900 р. Оскільки експонати музею присвячені не тільки життю і діяльності Гутенберга, але й розвитку друкованого мистецтва протягом століть, йому присвоєно звання «всесвітнього музею друкованого мистецтва». Музей присвячений виробництву книги. Відвідувачі можуть ознайомитися із технікою виготовлення гравюр і офортів, ручними друкованими верстатами.


Музей книги (м. Москва) - найстаріший музей книжкової справи в Росії, був відкритий у 1918 р. в читальному залі науково-дослідного відділу рідкісних книг Російської державної бібліотеки. У 1983 р. була створена експозиція музею книги, що із різними оновленнями і змінами діє до теперішнього часу. На сьогоднішній день вона складається з десяти тематичних розділів. Поряд з книгами широко експонуються предмети, пов'язані з їхнім створенням.


Музей сучасного міжнародного книжкового мистецтва, книгодрукування і каліграфії (м. Оффенбах-на-Майні, Німеччина). Вперше двері цього музею відкрилися 7 листопада 1953 р. Представлені ілюстровані книги, видання, виконані ручним пресом, книги про живопис, про художників, про шрифти, про каліграфію. Музей залучає прихильників сучасного книжкового і друкарського мистецтва з усього світу.

Музей книги і друкарства України (м. Київ) створений у 1972 р. У музеї зібрані скарби книжкової культури українського народу. Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі до наших днів, розповідає про створення й розвиток писемності у східних слов'ян, про рукописну книгу Х-XVI ст., про зародження друкарства в Європі. Окремий зал присвячений книзі як предмету матеріальної культури - є маленькі книги і книги-гіганти, книги для сліпих, книги в обкладинках зі шкіри та оксамиту, прикрашені дорогоцінними металами й емаллю.


Музей книги при Британській бібліотеці (м. Лондон) працює з 1973 р. У ньому представлена світова історія книги з найдавніших часів і до наших днів. Серед експонатів музею є й перша друкована Біблія Гутенберга, і записна книжка Леонардо да Вінчі. Бібліотека має також примірники першого повного зібрання творів Шекспіра, надрукованого його друзями, а також безцінний автограф з підписом.


Музей мініатюрних книг (м. Баку, Азербайджан) - єдиний у світі музей мініатюрної книги. Почав функціонувати 2 квітня 2002 р. У музеї експонуються мініатюрні книги творів відомих азербайджанських класиків. Експонати, виставлені в музеї, збиралися майже 30 років.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий