четверг, февраля 23, 2017

«Одноденні» книги

Що можна зробити за один день? Виявляється, дуже багато - народитися, познайомитися, закохатися, розлучитися, захворіти... За один день можна повністю змінити своє життя. Хочете дізнатися, що встигають зробити герої книг, події в яких відбуваються протягом одного дня? Давайте почитаємо!

Дж. Джойс «Улісс». Роман оповідає про один день дублінського обивателя Леопольда Блума. Цей день він проводить у видавництві, на вулицях і в кафе Дубліна, на похоронах свого знайомого, на березі затоки, в пологовому будинку, де він знайомиться зі Стівеном Дедалом, молодим учителем місцевої школи, в кублі і, нарешті, у власному будинку… Головною інтригою роману є зрада дружини Блума, про що герой знає, але не вживає ніяких заходів.
         А. Солженіцин «Один день Івана Денисовича». У книзі з великою майстерністю показаний один звичайний табірний день Івана Денисовича Шухова, простої людини, майстра на всі руки, витривалого і життєстійкого.
         Г. Бьолль «Більярд о пів на десяту». Формально дія роману відбувається протягом одного дня - 6 вересня 1958 р. Але, використовуючи спогади героїв, оповідання захоплює і події минулих років. У центрі його - історія родини Фемель з кінця ХІХ ст. і до 1958 р.
І. Мак'юен «Субота». Відомий нейрохірург Генрі Пероун цілком задоволений життям: він зумів реалізуватися в професії і у нього прекрасна сім'я. Проте одного разу вранці він потрапляє в історію, що має несподіване і трагічне продовження…

М. Лаурі «Біля підніжжя вулкана». Це роман, дія якого відбувається в маленькому мексиканському містечку протягом одного листопадового дня 1939 року - Дня поминання покійних. Цей день - останній в житті Джеффрі Ферміна, в минулому британського консула, який знаходить розраду у безпробудному пияцтві. Колишня дружина Ферміна, його зведений брат Х'ю і друг-кінорежисер Ляруель намагаються врятувати консула, умовити його кинути пити і почати життя заново...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий