вторник, февраля 07, 2017

Цікаві факти з життя Чарльза Діккенса

7 лютого виповнюється 205 років від дня народження видатного англійського романіста Чарльза Діккенса. Його перу належать кожному з дитинства відомі «Пригоди Олівера Твіста». Він написав «Великі надії», «Повість про два міста», «Девіда Коперфільда»...

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти з життя класика світової літератури й одного з найбільших прозаїків XIX ст.:
Критики часто говорили, що Діккенсу ніколи не увійти до числа кращих письменників англійської літератури. Навіть сам Оскар Уайльд не сприймав всерйоз твори Діккенса.
Діккенс був дуже забобонною людиною: він до всього торкався тричі - на удачу, вважав пятницю своїм щасливим днем, а в день виходу останньої частини чергового роману неодмінно їхав з Лондона.
Діккенс кожні 50 рядків написаного запивав ковтком гарячої води.


З самого початку відносин Чарльз Діккенс заявив своїй майбутній дружині Кетрін Хогарт, що її основне призначення - народжувати дітей і робити те, що він їй скаже. За роки їхнього спільного життя вона народила десять дітей, і весь цей час беззаперечно виконувала будь-яку вказівку чоловіка. Однак з роками він почав її просто зневажати.
Він не закінчив початкової школи. Коли Чарльзу Діккенсу було 11 років, він працював на фабриці по виробництву крему для взуття.
Однією з найулюбленіших його розваг були походи до паризького моргу, де він міг проводити цілі дні безперервно, захоплений видом невпізнаних останків.
Діккенс завжди спав головою на північ, коли писав свої твори, сідав обличчям в цю ж сторону.
Він назвав злісного негідника з роману «Олівер Твіст» Фейгін - точно так, як звали його найкращого друга, Боба Фейгіна.
Письменник ненавидів памятники, і в своєму заповіті заборонив, щоб йому зводили будь-які статуї. Але хтось із шанувальників його таланту не послухався. Сім’я Діккенса відмовилася від скульптури, і та, в результаті, знайшла притулок у філадельфійському Кларк-парку.

Після смерті Діккенс став справжнім ідолом англійської літератури.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий