понедельник, июня 26, 2017

Творчі звички відомих письменників

Не секрет, що багато знаменитих письменників мали схильність до різних дивацтв. Однак для більшості з них ці дивні речі нерідко були невід’ємною частиною професійної діяльності: вони допомагали їм ефективніше і продуктивніше працювати. Деякі літератори вдавалися до вельми незвичайних хитрощів для підвищення працездатності, долаючи муки творчості різними способами. Пропонуємо вам познайомитися із деякими з них.

Олександр Пушкін, крім знаменитої звички малювати на полях рукописів всілякі каракулі, дуже любив під час роботи пити лимонад. Якщо поет збирався писати вночі, слуги заздалегідь ставили йому на стіл цілий глечик цього напою.


   Любив працювати ночами і французький класик Оноре де Бальзак. Тільки пив він каву, а не лимонад. Рукописи письменника були покриті слідами від кавових чашок. Завдяки цьому напою, він міг працювати до 48 годин поспіль, однак, швидше за все, кава його і згубила - він помер від хвороби серця.
Фрідріх Шиллер не міг працювати, якщо ящик його письмового столу не був набитий гнилими яблуками. На це, до речі, нерідко нарікав Гете, коли заходив у гості до нього.
Віктор Гюго наказував слугам ховати весь його одяг для того, щоб у письменника не було спокуси вийти на вулицю і відволіктися від написання чергового великого твору.
На столі драматурга Генріка Ібсена завжди стояв портрет ненависного йому суперника - Августа Стріндберга. На цілком логічні запитання друзів про те, навіщо зберігати портрет конкурента, Ібсен відповідав: «Не можу написати ні рядка, якщо на мене не дивляться ці божевільні очі».
Мабуть, найбільш незвичайне місце для пошуку натхнення вибрав Чарльз Діккенс - письменник часто відвідував морги. Там йому ніщо не заважало розмірковувати про тлінність буття. Ще одна цікава особливість автора «Олівера Твіста» - кожні 50 рядків написаного тексту він запивав ковтком гарячої води.
Автор роману «Сніданок у Тіффані» Трумен Капоте називав себе «горизонтальним письменником» - свої твори він писав тільки лежачи простим олівцем на папері, так як не визнавав друкарських машинок.
Ернест Хемінгуей писав 500 слів на день. Він прокидався рано вранці, щоб встигнути виконати свою норму до настання спеки, і творив в тиші та спокої. Незважаючи на те, що письменник був відомий своєю любовю до випивки, вранці він не дозволяв собі сідати за книгу в нетверезому стані.
Стівен Кінг пише по 10 сторінок кожен день без перерви на обід, незалежно від дня тижня. Навіть святкові дні не були для нього винятком. Ця корисна звичка допомогла автору отримати титул неперевершеного короля жахів і зробила його найбільш продуктивним письменником Америки.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий