четверг, июня 29, 2017

Антуан де Сент-Екзюпері: стрімкий політ до зірок

29 червня – день народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Його імя не тільки назавжди увійшло до золотого фонду світової літератури, а й стало синонімом романтики. Дивовижний письменник, військовий льотчик і глибокий філософ – він був загадкою за життя і залишився таким після смерті.

При народженні майбутній письменник отримав кілька імен – Антуан – Марі – Сент – Батист – Роже, але в подальшому житті обходився тільки першим з них.
Він став третім з пяти дітей віконта і спадкоємця старовинного аристократичного роду Жана де Сент-Екзюпері. В чотири роки Антуан залишився без батька. Його мати стала головною людиною його життя.

Хлопчика багато хто вважав негарним – при високому зрості і атлетичній будові у нього були неправильні риси обличчя і кирпатий ніс, за який однолітки дражнили його «звіздарем». Але мати називала сина «король-сонце» за його рідкісну доброту, веселий характер і любов до природи.

Уже з 6-річного віку Антуан складав вірші і казки. В архіві коледжу, де він навчався, зберігся його перший серйозний твір у прозі – шкільна робота на досить забавну тему – пригоди циліндра.
Антуан дуже рано відчув, що авіація – це його справжнє покликання. У 1926 р. він став пілотом компанії «Аеропосталь», доставляючи пошту на північне узбережжя Африки. Тут він написав свій перший твір – «Південний поштовий».

У 1930 р письменник отримав премію Феміна за роман «Нічний політ». У 1939 р. був удостоєний двох нагород: Гран-прі Французької Академії за книгу «Планета людей» і Національну книжкову премію США за твір «Вітер, пісок і зірки». У тому ж році він був удостоєний Воєнного Хреста Французької Республіки.
Найвідоміша книга письменника – «Маленький принц» – була написана у 1942 р. в Нью-Йорку незадовго до його смерті. До цього він не писав дитячих книг. Вона була переведена на 250 мов і діалектів, в тому числі на мову Брайля для сліпих. Невід’ємною частиною казки є акварельні ілюстрації, що їх намалював сам Екзюпері. Без них казку не публікують, оскільки вони надзвичайно важливі для розповіді.

У роки Другої світової війни письменник і льотчик, учасник французького Опору Антуан де Сент-Екзюпері зробив кілька бойових розвідувальних вильотів. 31 липня 1944 р. він відправився в свій останній політ на острів Корсика (Середземне море), з якого так і не повернувся. Цей день вважається офіційним днем смерті письменника. На момент загибелі йому було 44 роки.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий