понедельник, октября 15, 2018

«Історії, наклацані на друкарській машинці»


Том Генкс – зірковий голлівудський актор, володар двох «Оскарів», а віднедавна ще й чудовий письменник. Його збірка «Історії, наклацані на друкарській машинці» – це низка оповідань, де головними персонажами є звичайні, у чомусь пересічні, а в чомусь особливі люди. Історії дозволяють читачеві мандрувати часом та країнами, дозволяють зазирати до них додому, на роботу, а інколи й у спальню. Вони бувають дуже кумедними, а декотрі викликають співчуття й гірку сльозу. Та всі вони написані з легкістю, теплотою, витонченою простотою, що притаманна самому Тому Генксу. Початок книжки – це історія про одну пару, а любовні стосунки цікавлять усіх, хіба ж ні? Ось вони були друзями, а тепер – вже не зовсім друзі…

Цікавим та вже загальновідомим є той факт, що Том Генкс колекціонує вінтажні друкарські машинки і його колекція налічує вже понад сотню екземплярів. Серед них є і кілька «великих імен»: «Андервуд» його батька, «Олімпія», «Сміт-Корона», котру він кругом бере з собою, «Гермес 3000» та ін. 

Свою пристрасть до друкарських машинок Том Генкс пояснює їх величчю. Мабуть саме тому в кожному оповіданні з його книги є цікаві епізоди, повязані з друкарськими машинками.

Перекладач видавництва «ВСЛ» Назар Агаджанян не тільки переклав текст українською мовою, а й зміг максимально зберегти автентичність, одночасно асимілювавши його до сучасної української мови. Книжка читається легко й невимушено, що є величезним плюсом. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий