четверг, октября 25, 2018

Сюрреалізм та пошуки Христі Венгринюк


Нова прозова збірка української письменниці, драматурга, літературознавця Христі Венгринюк «Народжуватися і помирати взутими» вийшла доволі строкатою й водночас дуже цільною. Психоделічні, іноді химерні, а часом буденні історії з життя героїв: Ксеня – наречена зебри; Марія, яка померла; дівчинка, яка страждає на безсоння; Нікіфор, який шукає правильний шлях, та  хлопець Лукаш, який шукає Когось…

Оповідання, що увійшли до збірки, авторка писала впродовж останніх 7 років, що були для письменниці досить складними та болючими. Це роки подолання важкої депресії, роки пошуків опори під ногами, час, коли тебе переповнює велике бажання любити, насолоджуватися життям, проживати його повно й з радістю. Однак іноді, щоб до цієї радості прийти, необхідно пережити чимало душевних поневірянь, подолати власні сумніви, перебороти свої страхи, щоб врешті стати щасливим.
 
Цінність творчості Христі в її щирості. Авторка не пише суцільно про вигадані речі, не створює вигадані образи. Сюрреалізм та фантазійність оповідань не є лише уявою, але скоріше відображенням пережитих емоцій, почуттів та болю. Все, що описує в цій збірці письменниця, – безсоння, страхи, зневіра й пошуки, – справжнє.

           Під час презентації своєї книги в Одесі Христя сказала: «Не боюся говорити про сумний досвід і роки боротьби з хворобою саме тому, що знаю – депресію можна подолати. Негативні переживання, насправді, вчать цінувати світ і насолоджуватися кожним моментом. Будьте уважнішими один до одного, можливо, хтось близький потребує допомоги».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий