вторник, октября 23, 2018

Щоденники Леонардо да Вінчі


Чудові новини для усіх, хто захоплювався постаттю відомого італійського винахідника, митця та інженера Леонардо да Вінчі! Фахівці з Музею Вікторії та Альберта у Лондоні оцифрували та виклали у вільний доступ щоденники да Вінчі. Тож тепер усі зможуть дізнатися більше про його революційні ідеї та концепції.

Зібрання записів під назвою «Codex Forster I» складається з двох щоденників, об’єднаних в один том  після смерті Леонардо. Отримали ці записи таку назву на честь Джона Фостера, який заповів їх музею в 1876 р.             У «Codex Forster I» є як ранні (близько 1487-90 рр., Мілан), так і пізні записи (1505 р., Флоренція). 

«Codex Forster I» датується часом, коли Леонардо перебував у суді Мілана, та зосереджує увагу на гідротехніці: вміщує малюнки інструментів для копання каналів та руху й підйому води. Сюди також увійшли записи щодо геометрії та твердих тіл.
Сьогодні у найбільшому у світі музеї декоративно-ужиткового мистецтва зберігається ще три записники генія, поєднані у два томи. «Ми плануємо також оцифрувати ці два томи і зробити їх загальнодоступними у 2019 році, щоб відзначити 500-річчя смерті Леонардо» – розповідає куратор спеціальних колекцій у Національній художній бібліотеці Музею Вікторії та Альберта Катерина Івард.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий