среда, июля 18, 2012

Книжкові вежі


Чимало століть саме книги були головним джерелом знань і мудрості у світі. Зараз ця функція все більше відходить до Інтернету, але все одно лише мала частина друкованої продукції, створеної за сотні років, має свій оцифрований варіант. На жаль, останнє не дуже хвилює масову свідомість - все більше людей користується всесвітньою мережею і все менше бібліотекою.

Стурбовані описаними вище тенденціями, працівники найбільших книгосховищ та інших культурних центрів у всьому світі усілякими способами намагаються привернути увагу людей до книги. Один з них - створення різноманітних споруджень з книг, що сьогодні є популярними трендами у сучасному мистецтві.

Так, наприклад, у  Празькій міській бібліотеці була створена інсталяція, що представляє собою вежу, зроблену з книг. У боці цього спорудження є спеціальне «вікно», куди може заглянути кожен охочий. Якщо людина загляне всередину вежі - куди б вона не подивилася, вгору чи вниз, побачить нескінченний стовп книг. Справа в тому, що в основу і в стелю інсталяції вбудовані круглі дзеркала, вони й створюють такий ефект. Сенс подібної конструкції зрозуміти легко - книги дають нам нескінченну кількість знань. Потрібно лише зробити невелике зусилля, відкривши їх.
Треба сказати, що книжкова вежа - це не перша подібна інсталяція. Так, в культурно-освітньому центрі Ford's Theatre в американській столиці відкрилася експозиція, присвячена черговому ювілею Авраама Лінкольна, який у свідомості американців є одним з найбільш популярних Президентів Сполучених Штатів Америки за всю історію та однією з найбільш популярних  цитованих особистостей навіть у наші дні. Центральною частиною експозиції стала вежа з книжок, що складається  виключно з видань, присвячених самому Аврааму Лінкольну. Їх в ній налічується понад 15 тис. найменувань, виданих різними мовами світу, починаючи з 1865 р., відразу ж після трагічної смерті президента. Вежа являє собою спіраль з книг заввишки в три поверхи. Щоб вона трималася, томики в твердій палітурці скріпили між собою вздовж сталевого каркаса за допомогою канцелярського клею.


Щоб популяризувати процес читання, нещодавно у  Буенос-Айресі був реалізований проект під назвою «Книги Вавилонської вежі».  У центрі столиці Аргентини  «виросла» 28-метрова вежа спіральної форми, для якої       було зібрано понад 30 тис. примірників книг з 54 країн. Суть проекту полягала в тому, щоб створити символ єдиної світової культури, частиною якої є книги. Тут зібрані твори усіх жанрів і напрямків: від словників й енциклопедій до художньої літератури. Що найцікавіше - більшість книг після того, як вежа буде розібрана, сформують фонд Першої мультиміської бібліотеки Буенос-Айресу.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий