понедельник, июля 23, 2012

Дім-бібліотекаЧого тільки не створювали з книг, як тільки не залучали їх до сучасного мистецтва! З них творили скульптури, перетворювали їх на інсталяцію у вигляді автомобіля або вежі. Пропонуємо познайомитися ще з одним варіантом перетворення літератури в частину візуального мистецтва.


Колумбійський художник Міллер Лагос побудував будиночок з книг, відтворивши традиційне житло ескімосів. Ця куполоподібна установка була виставлена у галереї Magnan Metz у Нью-Йорку в кінці минулого року. Зрозуміло, що в оригіналі іглу будують зі сніжних або крижаних блоків-цеглин. Книжкове іглу, що акуратно складене з цеглинок у вигляді романів, казок, довідників, енциклопедій, підручників і п'єс, є частиною експозиції і носить назву «Дім». Дім для тих, хто не мислить свого життя без літератури, і як ніхто інший розуміє, що знання - сила, і що книга напевно дасть відповідь на будь-які питання, а у разі необхідності - і дах над головою.
Цю ж ідею, що книги - це цеглини, з яких ми будуємо будинок своїх знань, підтримав словацький художник Матей Крен, коли створював свою інсталяцію «Книжкова сота» в лісабонському Центрі Сучасної Культури. Незвичайна інсталяція постає перед очима всіх відвідувачів Центру - в одному із залів знаходиться великий восьмикутник, стіни якого зроблені з книг. На створення цієї композиції пішло кілька тисяч книг різної спрямованості на багатьох мовах світу. 
Головна думка таких інсталяцій полягає в тому, що усі творіння людських рук, у тому числі й архітектурні, створюються завдяки знанням, отриманим з книг. Тому, можна сказати, складаються з книг, а в цих випадках - у прямому сенсі цієї фрази.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий